2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Mācību ekskursija uz Daugavpils Inovāciju centru

Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas 7.-9.klašu skolēni 1.decembrī devās ekskursijā uz Daugavpili, lai apmeklētu Daugavpils Inovācijas centru, kas izveidots kā jauna mācīšanās vide ikvienam, kam patīk pētīt, eksperimentēt, radīt inovatīvus risinājumus, sasaistīt mācību saturu ar reālo dzīvi un digitālo vidi.

Skolēni ar lielu interesi izpētīja 3 zālēs izvietotos digitālos eksponātus šādās tēmās:

  • veselība, ģenētika, tehnoloģijas medicīnā
  • bioloģija, anatomija, uzturs
  • uzņēmējdarbība, biznesa lēmumu pieņemšana, matemātika
  • fizika, robotika, astronomija, ģeogrāfija
  • ekoloģija, vide, mežsaimniecība.

Laiks pagāja ātri, darbojoties, iespējams, ka kādam radās interese savu nākotnes karjeru saistīt ar STEM vai uzņemējdarbības jomu.

Izaicināt savas spējas skolēni varēja, piedaloties nodarbībā “Zemestrīce”, kur no dotajiem materiāliem katrai komandai 20 minūšu laikā jāuzbūvē māja, kas var izturēt zemestrīci. Rezultātā 50% uzbūvēto māju bija izturīgas.

Apmeklējam arī unikālo Daugavpils cietoksni un Daugavpils skrošu rūpnīcu, kur uzzinājām, kā tiek ražota sporta un medību munīcija. Uzzinājām arī kādas ķīmijas un fizikas zināšanas nepieciešamas ražošanas procesā.

Paguvām izstaigāt svētku noskaņās izrotāto pilsētas centru un pa sniegoto ceļu vēlu vakarā atgriezties mājās.

Skolotāja Sarmīte Granta