2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

“Lido” un “Jundas” sadziedāšanās, gatavojoties XIII Skolu jaunatnes dziesmusvētkiem

28.februārī Smiltenes vidusskolā viesojās Rīgas Centra humanitārās vidusskolas jauktais koris “Junda”. Kopā ar Smiltenes vidusskolas jauniešu kori “Lido” izskanēja brīnišķīgs koncerts. Repertuārā – dziesmas, kuras abi kori apgūst, gatavojoties XIII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks nākamvasar.

“Ar kora “Junda” diriģenti Mārīti Junitu Apsīti (kura ir arī Smiltenes Kultūras centra jauktā kora “Lidojums” diriģente) iepazināmies ļoti jaukā, vairāku skolu koru pasākumā Valmieras 5.vidusskolā. Tā radās iecere, ka varētu ko līdzīgu sarīkot Smiltenē, ar kuru Mārītei Junitai Apsītei ir cieša saikne, jo viņa diriģē arī Smiltenes Kultūras centra jaukto kori “Lidojums”,” informē Smiltenes vidusskolas jauniešu kora “Lido” diriģents Imants Točs. “Abiem koriem priekšā skates. Tāpēc šis pasākums un koncerts bija laba iesildīšanās un jauniešiem vienlaikus sirsnīga iepazīšanās. Tiesa, ņemot vērā to, ka nākamā bija darba diena, tad ciemiņi ilgi pēc koncerta pie mums viesoties nevarēja. Smiltenes skolēni rīdziniekiem izrādīja skolu, visi kopā uzspēlēja kādu spēli un sarunāja, ka nākamā tikšanās būs Rīgā, pie Rīgas Centra humanitārās vidusskolas jauktā kora “Junda”.”

Draugi un domubiedri dzīvei piešķir jaunas krāsas, kopā dziedātas dziesmas skan košāk un skanīgāk…

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Una Gaine