2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Lauma Ozoliņa uzaicināta uz Ģeogrāfijas valsts 41.olimpiādes 3.posmu

Smiltenes vidusskolas  11.klases skolniece Lauma Ozoliņa uzaicināta uz Ģeogrāfijas valsts 41. olimpiādes noslēdzošo – 3.posmu, kas notiks no 11. līdz 12.aprīlim Rīgā. Apsveicam, no sirds lepojamies un vēlam veiksmi, sacenšoties ar zinošākajiem jauniešiem no visas Latvijas! Paldies ģeogrāfijas skolotājai Ingūnai Rullei par Laumas izaugsmē ieguldīto darbu!

Lauma Smiltenes vidusskolā mācās no 10.klases. Viņas pirmā izglītības iestāde ir Vidagas sākumskola. Pēc tās Lauma turpināja mācības Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolā. Paldies par Laumai sniegtajām zināšanām arī pamatskolas skolotājiem!

Ģeogrāfija Laumai ir viens no mīļākajiem mācību priekšmetiem jau no pamatskolas, bet vidusskolā viņa izvēlējusies padziļināti apgūt matemātiku un fiziku, jo plāno savu nākotni saistīt ar inženierzinātnēm.

Šā mācību gada pirmo semestri Lauma pabeidza ar vidējo atzīmi 8,6. Par līdz šim sasniegto viņa saka paldies arī saviem vecākiem, jo tieši viņi jau kopš mazotnes vienmēr teikuši: “Ja dzīvē gribi kaut ko sasniegt, ir jāmācās!” “Motivējošs faktors ir arī Smiltenes novada pašvaldības stipendija, par kuru varu iegādāties kaut ko, kas iepriecina, vai ieguldīt savā izaugsmē,” atzīst Lauma.

Smiltenes vidusskolā Lauma iejutusies ātri. “Sākumā, atnākot no salīdzinoši mazas skoliņas, visneierastāk bija visu laiku atrasties starp tik daudz cilvēkiem. Tāpat vajadzēja pierast pie kopmītņu dzīves, pie tā, ka uz mājām var tikt tikai nedēļas nogalē. Bet man ir ļoti draudzīgi un brīnišķīgi klasesbiedri, atsaucīgi skolotāji. Arī pirms ģeogrāfijas olimpiādes skolotāja Ingūna Rulle ieguldīja tik lielu darbu, lai mūs sagatavotu! Strādājām gan skolā, gan pēc tam kopmītnēs un mājās. Nākamnedēļ sākšu gatavoties olimpiādes 3.posmam. Gribu savu iespēju robežās izdarīt visu, lai godam pārstāvētu skolu.”

Laumas vaļasprieks ir grāmatu lasīšana. Ikdienā viņa vadās pēc principa – dzīvo tagad un šeit, rītdiena nāks ar saviem uzdevumiem un arī padomu, kā tos īstenot.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva