2023. gada 1. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Latvijas Dabas muzeja speciālistu vadītās nodarbībām

Smiltenes vidusskolas 7., 8., 11. un 12. klašu skolēniem šonedēļ bija ekskluzīva iespēja piedalīties Latvijas Dabas muzeja speciālistu vadītajās izbraukuma nodarbībās “Muzejs mūsu bagāžā”.

Skolēni uzklausīja Latvijas Dabas muzeja botānikas un mikoloģijas nodaļas vadītājas, botāniķes Laumas Miķelsones – Šibeikas aizraujošos stāstus, piedalījās muzeja vecākās botāniķes Egitas Zviedres vadītajā nodarbībā, vienlaikus uzzinot daudz interesantu faktu par ķērpjiem un to daudzveidību.

Tāpat liela dāvana bija dzirdēt pieredzes bagātā ornitologa Dmitrija Boiko stāstus par putniem un to gredzenošanas pieredzi. Apskatīt tuvumā un dzirdēt populārāko Latvijas putnu balsis.

Skolēni īsumā iepazinās ar Vašingtonas konvenciju “Par starptautisko tirdzniecību ar apdraudēto savvaļas dzīvnieku un augu sugām” jeb CITES. Tās mērķis – apdraudētu dzīvnieku un augu sugu aizsardzība, reglamentējot to starptautisko tirdzniecību.
Uz skolu bija atvesta arī dārgumu lāde ar dažādiem suvenīriem, kurus labāk nepirkt, jo kādam no aizsargājamiem dzīvniekiem tie maksājuši dzīvību.