2024. gada 22. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Lai kopā veidotu drošu un cieņpilnu skolas vidi

Kopā veidot drošu un cieņpilnu skolas vidi – ar šādu mērķi šodien Smiltenes vidusskolā visās klašu grupās notika nodarbības, kuru laikā skolas direktore Inguna Kondratjeva un psiholoģe Līga Bluķe ar skolēniem pārrunāja, kas ir bulings, ko ikviens var darīt, lai mūsu sabiedrībā būtu mazāk cilvēku, kas cieš no pāridarījumiem, ko nereti pastiprina apkārtējo reakcija. Ar empātiju rosinošu etīdi uzstājās skolas teātra pulciņa dalībnieki.

Attēlos redzamās plaukstiņas ir skolēnu apliecinājums viņu iesaistei novērst pāridarījumus.

Smiltenes vidusskola ir viena no vairāk nekā 60 Latvijas skolām, kas šajā mācību gadā pievienojās KiVa saimei, apņemoties ieviest Turku Universitātē (Somija) izstrādāto, pētījumos un pierādījumos balstīto, starptautiski atzīto metodiku bulinga izplatības mazināšanai skolu vidē. Somu valodā KiVa (Kiusaamisen Vastainen) nozīmē “pret bulingu” un arī “jauks”, kas arī ir programmas būtība – būt jaukiem vienam pret otru.

Paldies ikvienam, kurš rūpējas par labestīgu un cieņpilnu skolas vidi, kā arī teātra pulciņa vadītājai – režisorei Gitai Skadiņai, brīnišķīgajiem jaunajiem aktieriem un psiholoģei Līgai Bluķei par pārdomas rosinošo tikšanos!