2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Lāčplēša dienai šogad – 100!

11.novembrī Variņu pamatskolā tika aizvadīts ikgadējais Lāčplēša dienai veltītais lāpu gājiens.

Skolēni ar saviem vecākiem, māsām, brāļiem un vecvecākiem pulcējās uz svinīgo līniju skolas hallē. Skanēja dzejoļi, dziesmas, skolotāja stāstīja par vēsturiskajiem notikumiem, atbrīvojot Rīgu no Bermonta karaspēka. Variņu pagasta pārvaldnieks Uldis Birkenšteins dalījās ar savu svētku sajūtu, kas radusies pēc septiņu Smiltenes novada Lāčplēša kara ordeņa kavalieru atceres brīža un piemiņas vietu iesvētīšanas Palsmanes kapos. Pēc svinīgās līnijas pulcējāmies lāpu gājienam.

Ar iedegtām lāpām cauri centram devāmies uz skolas tiltiņu, kur nolikām svecītes. Skanot dziesmām, pieminējām bojā gājušos karavīrus.

11.novembris katrā no mums raisīja svētku sajūtas, kopā būšanas prieks iededza patriotismu katra sirdī.

9.klases skolniece Rūta Karlīna Bakaisa