2023. gada 28. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Kursu iepazīšanās mači “Pirmie uzvar pēdējos!”

Dzelteni, zili un zaļi mati, eksperimenti ar aksesuāriem, tiesneši un komandas ar peļu ūsām, trīs draugi vienās slēpēs, rudens lapām čaukstot cenšas šķērsot skolas sporta laukumu – to visu klātienē var redzēt un piedzīvot tikai reizi gadā, Smiltenes tehnikuma kursu iepazīšanās mačos “Pirmie uzvar pēdējos”.

Šo, vienu no audzēkņu un arī skolas darbinieku iemīļotākajiem pasākumiem, rīko, lai saliedētu kolektīvu, pirmo kursu audzēkņi sportiskā gaisotnē iepazītos ar pārējiem tehnikuma jauniešiem un  jaunajiem dotu iespēju parādīt savu sportisko varēšanu.

“Esiet sveicināti sportisti!” pasākuma dalībniekus uzrunāja Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis. “Jums ar savām sportiskajām aktivitātēm šodien jāpierāda, ka Smiltenes tehnikuma audzēkņi ir vislabākie! Priecāšos, ja sportosiet ne tikai šodien, bet arī ikdienā, brīvajā laikā! Jo tikai veselā miesā mājo vesels gars! Lai šodien uzvar stiprākie! Vecāko kursu audzēkņi, sasparojaties! Pirmie var jūs pārspēt!”

Jaunietēm – trešā vieta Latvijā!

Jauniešus sveica arī skolas sporta darba organizators Leons Peļņa, īpašu paldies sakot jaunietēm, kuras Arodizglītības mācību iestāžu sporta kluba (AMI SK) 29. sacensībās vieglatlētikā pirmoreiz tehnikuma vēsturē izcīnīja trešo vietu Latvijā. Minētajās sacensībās ar labiem panākumiem startēja arī Smiltenes tehnikuma puiši, kas kopvērtējumā ieguva sesto vietu republikā. Šodien jaunieši devās uz Vecbebriem pārstāvēt skolu AMI SK republikas sacensībās rudens krosā.

14 “disciplīnas”

Iepazīšanās mačos kursu komandas sacentās 14 “disciplīnās”. Tās bija: slēpošanas stafete, basketbola metieni, futbols + frisbijs, lēcieni maisos, šautriņu mešana, teniss pret sienu, boulings, biatlons, golfs ar frisbija šķīvīšiem, ripu slidināšana, bumbiņas ripināšana, riņķu mešana, traktora stumšana, virves vilkšana.

Dreskods – ragi, lentītes un “astītes”

Kopvērtējumā ņems vērā arī komandas vizuālo noformējumu.

3.viesnīcu pakalpojumu kursa atpazīšanas zīme – 3.V.P.K. (lasi – vienkārši perfekts kurss) un viesnīcu augstākās kvalitātes zīme – piecas zvaigznes.

1.viesnīcu pakalpojumu kursam stundu pirms pasākuma izauguši ragi. “Mūsu komandas simbols ir stirna, kas ir izveicīga, veikla un četros tehnikuma gados uz saviem radziņiem savāks piecas zvaigznes,” stāsta kursa audzinātāja Inese Veidemane.

Jau no liela attāluma pamanāmi 2.būvniecības kursa jaunekļi, kas tērpušies košos, rūtainos kreklos un oranžās cepurēs. “Būvniekiem jābūt atraktīviem un pamanāmiem,” savu izvēli pamato jaunieši.

“Mūsu kursu šoreiz vizuāli vieno melns apģērbs un zilas lentītes,” ar savu, 2.ēdināšanas pakalpojumu kursu komandu iepazīstina Viktorija Priede. “Zilā ir mūsu mīļākā krāsa. Tā simbolizē debesis, plašumu un bezgalību.” Viktorija kursu iepazīšanās mačos piedalās jau otro gadu un uzskata, ka tas ir saliedējošs, jautrs un sirsnīgs pasākums. “Esam paspējuši izmēģināt savus talantus vairākās “disciplīnās”, bet visjautrāk šoreiz gāja traktora stumšanā.”

Vienoti vienotībā un dažādībā

3.ēdināšanas pakalpojumu kursa jauniešu vizuālā atpazīšanas zīme – dzelteni aksesuāri. “Mūsu spēks ir vienotībā un dažādībā,” saka kursa audzinātāja Elizabete Pudāne un aicina savējos parādīt, cik daudzveidīgi var būt aksesuāri…

“Nav ko tik bieži mainīt savu identitāti un arī daba jāsaudzē,” domā 2.B veterinārmedicīnas kurss. Viņiem galvā tie paši košie, pašu pītie kreppapīra vainadziņi, kas pagājušā gadā. Gan kursa audzinātāja Inese Dūjiņa, gan jaunieši pārliecināti – šis aksesuārs viņu kursam nes veiksmi.

1.vidusskolas veterinārmedicīnas un lopkopības kursa jaunieši par vienojošo atpazīšanas zīmi izvēlējušies sarkanu lentīti. “Tumši sarkanā krāsa mums asociējas ar Latvijas karogu un patriotismu. Šogad, taču, svinam Latvijas simto dzimšanas dienu! Tumši sarkanā ir arī asins, dzīvības krāsa, par kuru aicināti būt nomodā mūsu izvēlētās profesijas pārstāvji,” stāsta jaunieši un kopā ar kursa audzinātāju Mairu Kuprišu enerģiski dodas uz nākamo “pārbaudījumu”.

Šodien viss iet no rokas!

3.B transporta kurss uz kursu iepazīšanās mačiem ieradies tumši zaļās jakās, kas vēlāk lieti noderēs mācību praktiskajās nodarbībās. Virs puišu galvām lepni plīvo viņu vienotības un veiksmes simbols – kursa karogs ar traktoru.

Ar 2.viesnīcu pakalpojumu kursu satiekamies, stāvot rindā uz slēpošanas stafeti. Viņu atpazīšanas zīme – rozā lentītes. “Tā ir mūsu mīļākā krāsa,” stāsta Santa Jemeļjānova, kura uz Smiltenes tehnikumu atnākusi no Rīgas. “Pēc pamatskolas beigšanas domāju, ka mana sapņu profesija ir vizāžiste, bet kļūdījos. Tagad mācos par viesnīcu pakalpojumu speciālisti un jau no pirmajām nodarbībām sapratu, ka vajadzēja uzreiz nākt uz Smiltenes tehnikumu. Arī šādos pasākumos piedalos ar ļoti lielu prieku. Kaut kas sanāk labāk, kaut kas – sliktāk, bet galvenais – būt visiem kopā un piedalīties!”

“Mums šodien viss iet no rokas,” priecājas 2.veterinārmedicīnas kursa jaunieši, jo sirdī viņi ir visi par vienu un viens par visiem. Par ārējo atpazīšanas zīmi nākamās veterinārārsta asistentes šoreiz izvēlējušās vienu lūpu krāsu, vaigu sārtumu un “ļipiņas”.

Gatavi rakti videi draudzīgi

“Esam videi draudzīgi, rūpējamies par dabu un ūdeņiem,” ar sevi iepazīstina 1.hidrobūvtehnikas kurss, kuru vienotības simbols – zaļas lentītes.

“Izmēģināsim savus spēkus visās “disciplīnās”, apņēmības pilni saka 1.autotransporta kursa jaunieši. Šodien īpaši labi gāja traktora stumšanā. Galvenais – būt vienotiem un tad neizpaliks arī rezultāti!”

1.būvniecības kursa atpazīšanas zīme – emblēma ar lāpstu. Viņu devīze: “Vajag tik rakt!”

“Šī diena mums bijusi īpaši veiksmīga,” stāsta kursa audzinātāja Aija Skrastiņa. “Esam vairākas reizes trāpījuši mērķī, “izrakuši” lidojošos šķīvīšus, tagad rokam dārgumus…”

3.B transporta kursa audzēknim Kristianam Laizānam iepazīšanās mačos īpaši veicas boulingā. Viņš vienā reizē nogāž visus 20 ķegļus. Kursabiedri sajūsmā aplaudē.

“Arī mums iet labi,” par savējiem, 2.būvniekiem saka Jānis Mauslis. Jānis ir arī aktīvs tehnikuma kartinga komandas dalībnieks un sportiskas aktivitātes viņam tuvas jau no bērnības. “Strautiņu pamatskolā šāda pasākuma nebija, taču uzskatu – tā ir laba ideja, tradīcija, kuru vērts ieviest arī citās skolās.”

Visi cīnījās, cik spēka, bet, vai pirmie uzvarēja pēdējos, uzzināsim 4.oktobrī, pirmo kursu prezentācijas pasākumā.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Guntis Viļums