2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Kur dzīvo mūzika?

19. marta rīts, Smiltenes PII “Pīlādzītis” grupiņā “Zaķēni”, sākās pacilāts un gaidību pilns, jo bērni jau zināja, ka šodien, pēc pusdienu miedziņa, dosies “ekspedīcijā” uz Smiltenes Mūzikas skolu, lai noskaidrotu – kur dzīvo mūzika? Vairāki bērni no šīs grupiņas jau apmeklē Mūzikas skolu un viņi jau dalījās ar savu pieredzi grupiņas ietvaros.

“Zaķēnu” grupiņai šis ir pēdējais gads bērnudārzā. Bērni ir 6-7 gadus veci un septembrī dosies uz skolu.

Kopā ar bērniem, uz Mūzikas skolu devās audzinātāja Ilze Mūrmane un mūzikas skolotāja Lāsma Serdāne.

Lāsma Serdāne: “Smiltenes Mūzikas skolā mūs sagaidīja sirsnīgs personāls. Jutāmies ļoti gaidīti! Katrs bērns, pēc vēlēšanās, tika spēlēt kādu instrumentu, uzzināt daudz jauna par instrumentiem, kā arī iepazīt skolotājus, kuri, mūsuprāt, bija ļoti sirsnīgi, zinoši un strādāt griboši. Sajutām Mūzikas skolas darba vidi, kas bija gaiša, mācīties veicinoša. Radās pārliecinoša sajūta, ka katrs pedagogs tiešām ir savā vietā un dara savu darbiņu no sirds. Ticu, ka pēc šī apciemojuma, septembrī vairāki bērni sāks mācību gaitas Smiltenes Mūzikas skolā. Arī no vecākiem saņēmu jaukus, motivējošas atsauksmes, piemēram, – ” PALDIES Par “Zaķēnu”  tuvināšanu mīlēt un apgūt mūziku. Otto bija ļoti priecīgs: “Foršākais “vakars” bērnudārzā”! Šī varētu būt kolosāla tradīcija! Cepums par iniciatīvu, uzņemšanos un rūpēm””.

Paldies Jānim Silakalnam, Vivitai Osei-Bērziņai, Maijai Švēdenbergai, Aivaram Radziņam, Evai Uldriķei, Ingai Sīmanei un Tīnai Riekstai par bērnu sagaidīšanu, iepazīstināšanu ar mūzikas pasauli.

Ceru, ka pētnieki ir apmierināti ar ekspedīcijas rezultātu un nākošajā mācību gadā vēl vairāk bērnu varēs lepni teikt: “Es zinu, kur dzīvo mūzika! Es mācos Smiltenes Mūzikas skolā!”

Laura Grīnvalde

Smiltenes Mūzikas skolas direktora vietniece