2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Krāsainais oktobris Apes PII “Vāverīte

 

Apes PII “Vāverīte” atbalsta aktīvu, kustīgu un veselīgu dzīvesveidu, tāpēc jau otro gadu piedalās “Latvijas Veselības sporta nedēļā” no 16. oktobra līdz 22. oktobrim, kuras mērķis ir iesaistīt fiziskās aktivitātēs pēc iespējas vairāk iedzīvotāju.

Sporta skolotājas Diānas Krutkinas vadībā nedēļas garumā bērni aktīvi darbojās sporta nodarbībās, katru dienu sportojot atšķirīgi. Bija stafetes, veselīga uztura, pārgājienu diena, aktivitātes mūzikas pavadījumā un kustību rotaļu diena. Bērni kopā ar savām skolotājām runāja par veselīgu dzīves veidu. Tika gūta izpratne par to, ka sportiskas aktivitātes var kļūt par katra bērna dzīves ikdienas sastāvdaļu. Grupa “Vāverēni” sportiskajās aktivitātēs iesaistīja arī bērnu ģimenes.

No 2023. gada 23. līdz 31. septembrim visā Latvijā norisinājās Eiropas Sporta nedēļa ar aicinājumu #piecelies un piecel citus! Šī pasākuma ietvaros  27. septembrī Apes PII “Vāverīte” sešgadnieku komanda piedalījās Smiltenes novada rīkotajās sporta spēlēs – Ceļo pa pasauli. Pasākumā 10 dažādās stacijās dalībnieki varēja iepazīt pasaules valstis un tām raksturīgos sporta veidus. Ļoti priecājamies par iespēju tikties klātienē ar citām novada pirmsskolām.

2.oktobrī visas grupas ciemojās pie ugunsdzēsējiem glābējiem VUGD Apes postenī atvērto durvju dienā, kur bērniem sniedza atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, atgādināja par drošību un rīcību dažādās situācijās.

Šoruden iecienīta mācību procesa sastāvdaļa visām grupām ir āra nodarbības un pastaigas tuvējā apkārtnē, kur varam pārbaudīt dabā iepriekš nodarbībās izpētīto, kā arī vairāk laika pavadīt aktīvi svaigā gaisā. Bērni mācās darbībā uz personiskās pieredzes pamata. “Čiekuriņu” grupas bērni devās pārgājienā ar uzdevumiem uz dabas taku, “Vāverēni” izveidoja lapu labirintu pagalmā, grupa “Riekstiņi” savā pārgājienā meklēja rudeni peļķēs, vējā un lapās, bet “Kodoliņi”  pārgājiena laikā dabas takā izveidoja mandalu no dabas materiāliem. Grupas piedalījās arī “Pūcītes” olimpiādē gatavojot krāšņas dabas materiālu mandalas.

Iestādē šajā mācību gadā notiks valodas jomai veltītu pasākumu cikls. 19.oktobrī visas grupas tikās un darbojās pirmajā pasākumā “Mana tautasdziesma”, ko vadīja “Kodoliņu” grupas skolotājas Anta Virse un Gunita Kreice.

Lai visiem aktīvs un krāsām bagāts rudens!

Apes PII “Vāverīte” metodiķe A.Šneidere