2022. gada 27. aug.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

“Krāmu vakars 2019”

Kad Smiltenes vidusskolas skolas pašpārvaldes prezidente Līga Gavare bija maza meitene, viņa ar aizrautību skatījās, kā vecākais brālis un māsa kopā ar skolasbiedriem vāca visneiedomājamākās lietas, lai viņu komandas iegūtu maksimāli daudz punktu skolas rīkotajā “Krāmu vakarā”. 11.aprīlī pasākums ar Smiltenes vidusskolas jauniešu pašpārvaldes gādību piedzīvoja renesansi…

Tajā azartiski iesaistījās ne vien vidusskolēni, bet arī ciemos uzaicinātā Smiltenes tehnikuma jauniešu pašpārvaldes komanda.
“Rīkojot “Krāmu vakaru”, gribējās, lai visiem kopā būtu gan jautri un interesanti, gan arī, lai ikviens aizejot mājās, padomātu, kur katru no atnestajām lietām likt, lai tās nepiesārņotu vidi,” atzīst Līga Gavare. “Pārskatot iedzīvi, bieži atrodas ne vien krāmi, bet arī mīļas lietas, kas asociējas ar daudz, sirsnīgām atmiņām. Jauki, ja tās var parādīt vēl kādam…
Tiklīdz mājās sākas rosība, parasti klāt arī mājdzīvnieki. Šoreiz pasākuma dalībniekiem līdzi uz skolu varēja nākt arī viņi…”

Jāsavāc 140 krāmi un ne tikai…

Katrai komandai bija jāsavāc 140 dažādi krāmi un ne tikai… Vairākiem lielākais izaicinājums izrādījās dabūt policista zizli un piespraudi ar veikala “TOP” pārdevējas vārdu. Daži atzina, ka policisti turpat netālu bijuši, bet jaunieši nav paspējuši viņus laikā noķert…
Visus vakara dalībniekus vienoja laba humora izjūta, prasme atrast risinājumu arī dažādās nestandarta situācijās un augsta atbildības sajūta. Ja sarakstā bija prasīts atnest mājdzīvnieku, tad atgādāja kaut vai zirneklīti…
Tāpat godam tika izpildīts arī delikātais uzdevums – atnest Smiltenes vidusskolas direktores kurpi.
Krāmu vākšanai atvēlētajās divās stundās, katrai komandai bija jāizpilda arī kāds radošs uzdevums. Piemēram, Smiltenes tehnikuma jauniešiem autoostā vajadzēja nodejot Pērtiķu deju. “Cilvēki sākumā bija mazliet pārsteigti, bet pēc tam izlikās, ka nekas sevišķs – parasts notikums,” smejas Sandis Rakovs.

Galvenais ieguvums – sirsnīga kopā būšana

Akcija neļāva palikt vienaldzīgam nevienam. Pasākumā tika iesaistīta gan Smiltenes vidusskolas direktore, gan Smiltenes tehnikuma vadība un dienesta viesnīcas iemītnieki, kas visos iespējamos veidos atbalstīja savējos…
Talkā nāca radi, draugi un kaimiņi. Vajadzīgās lietas tika meklētas mājās, skolās, garāžās un komposta kaudzēs…
Vislabāk veicās komandai “Meičuki”, bet radošākās komandas titulu nopelnīja “Kоманда”.
Reizēm krāmi ir arī tad, ja neizdodas paveikt to, kas iecerēts… Taču šoreiz galvenais nebija iegūtais punktu skaits, bet sirsnīga kopā būšana, komandas gars, jautri un interesanti pavadīts laiks.

Baiba Vahere