2022. gada 28. jūn.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Kopīgā darbā nopelnītais karogs

Smiltenes vidusskolas skolotāju un skolēnu Eko skolu programmā ieguldītais laiks nav bijis veltīgs – jau devīto reizi pie skolas plīvo Starptautiskais Zaļais Karogs! Šogad tas pirmoreiz grezno visas trīs skolas ēkas.

Laikapstākļi karoga pacelšanas dienā nelutināja, bet varbūt tie simboliski atgādināja to, ka vislielākais gandarījums parasti ir par tiem darbiem, kas prasa pārvarēt kaut ko sevī un domāt plašāk…
Svinīgie brīži pie katras no skolas ēkām daudziem atsauca atmiņā to, kā Eko skolu programma ienāca Smiltenes vidusskolā. Smiltenes vidusskolas prezidents Kārlis Rozītis un jauniešu pašpārvaldes aktīvisti Kārlis Sīmanis un Kaspars Pakulis toreiz bija mazi puikas, kuri ar mirdzošām acīm vēlējās piedalīties akcijā, kas pamazām izmainīja daudzu smilteniešu domāšanu, attieksmi pret vidi un pasauli, kurā viņi dzīvo.
Eko skolu programmas aktivitātes Smiltenes vidusskolā joprojām turpina saliedēt kolektīvu un atraisa daudz skaistu emociju, jo jaunieši tās prot uztvert kā piedzīvojumu… Skatoties vecāko klašu audzēkņos, zaļo dzīvesveidu par savējo pieņēmuši arī jaunāko klašu skolēni.
Jo pasaulē būs vairāk bērnu un jauniešu, kas gatavi mainīt sevi, nevis klimatu, jo lielāka cerība, ka tā pastāvēs vēl ilgi, ilgi. Kā ūdentiņš un akmentiņš, “kas dzīvoja saules mūžu…”
Paldies reģionālā medija “Ziemeļlatvija žurnālistei Santai Sinkai, STV studija žurnālistei Evitai Ūdrei un operatoram Jānim Ūdrim par informatīvo atbalstu!
Izvērstākas reportāžas un sarunas ar Smiltenes vidusskolas vides aktīvistiem lasiet laikrakstā/portālā “Ziemeļllatvija” un skatieties Smiltenes novada ziņās.

Baiba Vahere

[Best_Wordpress_Gallery id=”35″ gal_title=”Kopīgā darbā nopelnītais karogs”]