2024. gada 27. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Konkurss “Ceļu būve 2021” Smiltenes tehnikumā

 

No 6. līdz 7.oktobrim Smiltenes tehnikumā notika Valsts izglītības attīstības aģentūras rīkotais nacionālais jauno profesionāļu konkurss “Ceļu būve”. Tajā piedalījās nākamie ceļu būves speciālisti no Daugavpils Būvniecības tehnikuma, Saldus tehnikuma un Smiltenes tehnikuma. Jaunieši konkursa laikā pretī sporta zālei būvēja ceļa apmali, atpazina un raksturoja būvmateriālus, ceļu būvē izmantoto tehniku, veica dažādus mērījumus, kā arī savstarpēji sacentās teorētiskajās zināšanās.

“Sacensību gars ir svarīgs, lai jūs saprastu, ka neesat vienīgie, kas izvēlējušies strādāt ceļu būves nozarē. Lai dzīvē kaut sasniegtu, ir gan jāmācās, gan jābūt gataviem strādāt ļoti precīzi un akurāti,” jauniešus uzrunāja Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis. “Bet pati svarīgākā šādos konkursos ir katra jaunieša izaugsme. Esmu pārliecināts: Latvijas ceļi būs aizvien labāki! Tas ir jūsu uzdevums – strādāt, lai tā būtu!”

 “Konkursa uzdevumus izstrādāja nozares profesionāļi,” informē Valsts izglītības attīstības aģentūras profesionālās meistarības konkursu nodaļas vecākā eksperte Daiga Udrase un profesionālās meistarības konkursu nodaļas vadītāja Maira Apsīte. “Ar ko šie konkursi atšķiras no pārējiem, kurus rīkojam? Lielajos konkursos “SkillsLatvia”, kas notiek Ķīpsalā, nav iespējams nodrošināt tik ciešu nozares ekspertu sadarbību ar audzēkņiem kā šeit. Tā ir šādu, mazo konkursu lielākā vērtība. Audzēkņi pēc katra darba uzzina ekspertu viedokli par paveikto. Jauki, ka jaunieši, pildot konkursa uzdevumu, var uzbūvēt ko paliekošu. Piemēram, Daugavpils Būvniecības tehnikuma skolotājs Mārtiņš Vilcāns, šoruden, atgriežoties Smiltenē, atcerējās kā viņš iepriekšējā reizē, toreiz vēl kā tehnikuma audzēknis, piedalījies celiņa būvēšanā pie t.s. suņu mājas. Tāpat šādi konkursi ir lieliska iespēja satikties un dalīties pieredzē arī ceļu būvē strādājošajiem skolotājiem.

Pēc pagājušā gada konkursa vairāki puiši, kas tajā piedalījās, atrada labas prakses vietas. Tāds jau arī mūsu galvenais mērķis – savest profesionālās izglītības iestādes audzēkņus kopā ar viņu nākamajiem darba devējiem.”

Konkursantu darbu vērtēja žūrija – SIA “8 CBR” projektu vadītājs Aldis Šaicāns, SIA “Ceļu komforts” būvinženieris Aigars Leitis, kā arī būvniecības firmas SIA “VIRĀŽA” darbu vadītājs Andis Virskuls.

“Ļoti patika jauniešu attieksme pret darbu,” atzina Andis Virskuls. “Labi, ka ir šādi konkursi, kuros jaunieši redz, kas viņiem padodas labi, kurās jomās vēl jāmācās. Latvijas ceļu būves uzņēmumi viņus gaida…”

“Prieks, ka jaunieši ir gatavi ņemt pretī mūsu pieredzi,” saka Aigars Leitis. “Lielākā problēma bija “robi” matemātikas zināšanās. Var jau būt, ka šajā ziņā “iegrieza” arī attālinātās mācības. Bet kopumā visu komandu zināšanas bija līdzīgas, ko apliecina arī iegūtie punkti.”

“Uzdevumi bija vairāk praktiski, lai jaunieši var pielietot praksē teorētiskās zināšanas,” stāsta Aldis Šaicāns. “To visu viņiem vajadzēs darīt arī vēlāk darbā, strādājot ceļu būves nozarē.“

Nopelnot 74,06 punktus uzvarēja Daugavpils būvniecības tehnikums komanda. Tajā startēja Valērijs Afanasjevs, Artjoms Lisicins un Armands Eglis. Otrā vieta – Saldus tehnikumam, kuru konkursā pārstāvēja Mārcis Neicinieks, Reinis Nils Grīnblats un Ivo Grintāls. Viņi nopelnīja 71,83 punktus. Trešā vieta ar 68,11 punktiem šoreiz mājiniekiem – Smiltenes tehnikuma jauniešiem Mārcim Ragainam, Ričarda Patašam un Renātam Paeglim.

Paldies visiem konkursa dalībniekiem, jauniešu skolotājiem, žūrijai un atbalstītājiem!

Informāciju sagatavoja:
Baiba Vahere

Foto: Baiba Vahere, Daiga Udrase