2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Konkursā “Mana skaistā zeme” – 1.vieta Latvijā

Smiltenes vidusskolas 4.c klases skolnieces Emīlija Šaumberga un Alise Zariņa Latvijas simtgades skolu jaunatnes konkursa “Mana zeme skaistā” ceturto klašu grupā izcīnījušas pirmo vietu Latvijā!

Konkurss “Mana zeme skaistā” organizēts ar mērķi – stiprināt Latvijas skolu jaunatnē piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi, īstenojot mūsdienu tehniskām iespējām atbilstošas radošās aktivitātes.
Emīlija un Alise ir labākās draudzenes un abas jau otro gadu cītīgi apmeklē Smiltenes vidusskolas vizuālās mākslas un dabaszinību pulciņu. Tajā skolēni, izmantojot dažādus mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus, pēta dabu.
“Abas meitenes ir ļoti radošas, centīgas un rūpīgas,” par audzēkņu panākumiem no sirds priecājas pulciņa vadītāja, skolotāja Ilva Dūmiņa. “Arī, gatavojoties konkursam, abas bija sakrājušas ļoti daudz labu fotogrāfiju, no kurām vairākas varētu pretendēt uz godalgotām vietām.”

Katra fotogrāfija ar savu stāstu

Katra godalgotā fotogrāfija ir ar savu, meitenēm vien zināmo, īpašo stāstu.
Alise savējo ieraudzījusi, kopā ar draudzeni skrienot apkārt skolai. “Vienā brīdī ieskatījos logā un pamanīju, cik skaisti tajā atspīd dzelteni ziedi un apsnigušu koku zari!”
Emīlijas fotogrāfija tapusi kopā ar vizuālās mākslas un dabaszinību pulciņa dalībniekiem dodoties fotografēt Smiltenes Veco parku, kurš pēdējos gados kļuvis aizvien sakārtotāks un skaistāks.

Gribējām, lai Smiltenes skaistumu novērtē arī citi!

“Smiltene ir pati skaistākā pilsēta Latvijā,” uzskata abas draudzenes un, iesniedzot konkursam darbus, ļoti vēlējušās, lai to pamana un novērtē arī citi.
Alisei vislabāk patīk fotografēt dabu un dzīvniekus. Fotografēšanas mākslā viņai lielākais padomdevējs ir vectētiņš Artūrs Lielais, kura fotogrāfiju izstādi “Mirkļu mozaīka” pagājušā gada pavasarī varēja aplūkot Smiltenes novada bibliotēkā.
Emīlija ir arī Smiltenes Mākslas skolas audzēkne. Iespējams, viņa kādreiz būs māksliniece vai profesionāla fotogrāfe. Reizēm, lai sasniegtu iecerēto, viņa vienu un to pašu objektu gatava bildēt simtiem reižu. “Tāpat fotografējot ļoti būtiski izprast gaismas un ēnu spēles,” savā fotogrāfes pieredzē dalās Emīlija.
Abas meitenes par pašu svarīgāko šajā pasaulē uzskata ģimeni, draugus un labas sekmes mācībās.
Viņas prot saskatīt sev visapkārt skaisto. Un skatoties, ar cik neviltotu sajūsmu abas saiņoja vaļā projekta “Mana zeme skaistā” darba grupas atsūtītās dāvaniņas, prātā nāk pasaka par prieka putnu, kas savu ligzdu vij tikai ļoti īpašos dārzos…

Teksts: Baiba Vahere