2024. gada 22. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Konkursa laureātu vidū Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 8. klases skolniece Agnete Esmeralda Lauce

Valsts prezidenta kancelejas konkursā 5.–12. klašu skolēniem, kurā bērni un jaunieši bija aicināti iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot 18. novembra svētku uzrunu tautai, šogad saņemts rekordliels pieteikumu skaits – 358 skolēnu uzrunas. Konkursa laureātu vidū Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 8. klases skolniece Agnete Esmeralda Lauce.

Konkursā iesniegtos darbus izvērtēja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un Valsts prezidenta kancelejas Darbu vērtēšanas komisija: Valsts prezidenta kancelejas vadītāja Gunda Reire, Valsts prezidenta padomniece ekonomikas jautājumos Irēna Emīlia Švilpe, Valsts prezidenta padomnieks komunikācijas jautājums Mārtiņš Drēģeris un Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

18.novembrī Nacionālajā teātrī mūsu Agnete Esmeralda Lauce iejutās Valsts prezidenta lomā un teica runu svinīgajā valsts svētku koncertā. Agnete kopā ar diviem pārējiem konkursa laureātiem – skolēniem Iļju un Eliasu Jāni, tika intervēti pirms koncerta, LTV1 tiešraidē. Agnetes Esmeraldas uzruna aizkustināja klātesošos, ar ko izpelnījās lielus aplausus. Arī pēc koncerta saņēma daudz komplimentu.

Agnetei klātienē juta līdzi māsa Aleksandra Regīna un vēstures skolotāja Līga.

Foto: L.Bukovska, A.R.Lauce

Informāciju sagatavoja skolotāja Līga Bukovska