2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Konkursa “Dalība nometnē Atklāj sevi” uzvarētāji uzsāk piedzīvojumus nometnē

Priecājamies informēt, ka konkursa uzvarētāji Emīlija Agape Felcis no Launkalnes un Gustavs Smukulis no Raunas ir devušies uz lauku tipa diennakts nometni “Atklāj sevi”. Nometne norit Liepupes pagastā, Limbažu novadā. Emīlijai un Gustavam līdz 2. augustam būs iespēja izprast savu iekšējo un apkārtējo pasauli caur neformālās izglītības pieeju.  

Lai uzvarētu konkursā, bērniem bija jābūt aktīviem līdzdalībniekiem jaunatnes darbā, jākrāj “Atsauksmju lapā” labie darbi skolā un ārpus tās, jārosina savas idejas un kopā ar jaunatnes darbinieku jāīsteno tās. Tie ir pirmie soļi uz līdzdalību sabiedriskajā dzīvē un dažkārt tas apraujas nedrošības, ārējā atbalsta trūkuma vai citu iemeslu dēļ. Dalība nometnē veicinās bērnu pašpaļāvību, kas bieži trūkst pusaudža vecuma posmā. Līdzdalība ir viena no Smiltenes novada jaunatnes darba prioritātēm, tāpēc konkurss “Dalība nometnē Atklāj sevi” ir ieguldījums topošajos jauniešos, kas jau pavisam drīz ar savu attieksmi un rīcību ietekmēs novada sabiedrisko dzīvi.

Atgādinām, ka no 2023. gada 3. maija līdz 30. jūnijam, Smiltenes novada bērni vecumā no 10 – 13 gadiem tika aicināti piedalīties konkursā, lai cīnītos par iespēju saņemt pašvaldības finansējumu dalībai 10 dienu ilgā nometnē. Konkursu organizēja biedrība “Atklāj-Sevi.lv”. Tā iniciators un koordinators ir Smiltenes novada Izglītības pārvalde, realizējot konkursu sadarbībā ar SIA “Saukas kūdra”, kas sedza vienu dalības maksu nometnē. Jāatzīst, ka Smiltenes novada Izglītības pārvalde veiksmīgi sadarbojusies arī ar citiem uzņēmējiem jaunatnes darba veicināšanā Smiltenes novadā. Piemēram, 2022. gadā sadarbībā ar SIA “Ingka Investments Latvia” tika īstenota jauniešu iniciatīva atjaunot Launkalnes dabas takas atpūtas vietu, kas vēl joprojām ir iecienīta satikšanās vieta ne vien jauniešiem, bet arī Launkalnes viesiem.

Par Emīlijas un Gustava piedzīvojumiem vēl uzzināsim laika gaitā. Novēlam viņiem saulainas, siltas dienas un saglabāt vēlmi aktīvi iesaistīties jaunatnes darbā arī turpmāk, iedvesmojot savus draugus un paziņas!

 

Ilze Zīriņa

Smiltenes novada Izglītības pārvaldes

jaunatnes darbiniece