2023. gada 8. jūn.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Karjeras nodarbība devīto klašu skolēniem

Pēc kādiem kritērijiem vadīties, pieņemot tik nozīmīgo lēmumu par to, ko darīt pēc pamatskolas? Kā, uzklausot vecāku, draugu, skolotāju un citu ieteikumus, saprast, kurš ceļš visvairāk atbilst savai būtībai, raksturam un sirds aicinājumam? –Smiltenes vidusskolas devīto klašu skolēni to 22. februārī centās noskaidrot karjeras nodarbībā, ko vadīja Smiltenes novada domes karjeras konsultante Laura Pope.

Tikšanās laikā tika lauzti stereotipi, izvērtēti populārākie izglītības piedāvājumi un diskutēts par skolēniem šobrīd aktuālākajiem jautājumiem.

Laura Pope priecājas par jauniešu ieinteresētību un vēlmi starp daudzajām patiesībām atrast savējo. Grupu nodarbībā tika izmantotas arī asociatīvās kārtis, kas palīdz izzināt sevi un atraisa radošumu.

Laura Pope iedrošina viņai uzdot jautājumus un rakstīt arī tiem skolēniem, kuri vakar dažādu iemeslu dēļ nevarēja apmeklēt karjeras nodarbību.

Tikšanās notika ar projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Jānis Ūdris