2023. gada 1. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Karjeras nedēļā izzinās nākotnes profesijas

Smiltenes no;vada skolās no 14. līdz 18.oktobrim norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras fokusā ir nākotnes profesijas. Karjeras nedēļa šogad tiek aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

Karjeras nedēļas laikā Latvijas skolās un citās izglītības iestādēs notiks dažādi karjeras veidošanai veltīti pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas, kuros tiks akcentēta mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma nākotnes profesijās.

Karjeras nedēļas laikā 1.- 6. klašu skolēni devās  uz vecāku darba vietām un vecāki nāca uz skolu iepazīstināt ar savām profesijām. Pedagogu karjeras konsultantu vadībā bija iespēja piedalīties izglītojošā  darbnīcā iepazīstoties ar  profesiju daudzveidību, kuras iespējams apgūt jau tagad, to vidū, arborists, kinologs, arheologs.

7.- 9. klašu audzēkņi arī devās  uz vecāku darba vietām un vecāki nāca uz skolu iepazīstināt ar savām profesijām. Tikšanās laikā tika apzinātas tās prasmes, kuras būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. Jauniešiem bija iespēja uzzināt, ko dažādu mūsdienu profesiju pārstāvji domā par to, kā viņu profesija mainīsies tuvākā un tālākā nākotnē.

Savukārt 2 vidusskolas audzēkņi devās uz reģionālo diskusiju “Valmieras tehnikumā”. Diskusiju vadīja izaugsmes treneris Dinārs Zāģeris, diskusijas viesi – Agnis Jakubovičs (Informācijas tehnologīju uzņēmuma Apply  dibinātājs) un Andris Vīksna (Latvijas Vides, šeoloģijas un meterioloģijas centra Prognožu un klimata daļas vadītājs). Profesionāļi diskutēja, kā sasniegt savus mērķus un veidot veiksmīgu karjeru nākotnes darba tirgū? Kāda nozīme ikdienā būs tehnoloģijām, mākslīgajam intelektam un kāda – cilvēkam?

Karjeras nedēļas laikā Smiltenes vidusskolas 7, – 9. klašu audzēkņiem bija iespēja piedalīties Smiltenes tehnikuma profesionālas izglītības pievilcības veicināšanas  aktivitātēs. Aktivitātēs iepazinās ar izglītības programmām, ko piedāvā skola.

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.  

Karjeras nedēļas pasākumus organizē 83 Latvijas pilsētas un novadi. Jau otro gadu Karjeras nedēļa ir ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitāte un šogad tajā piedalās teju visi projektā iesaistītie partneri – 75 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldības un pašvaldību apvienības un 17 profesionālās izglītības kompetences centri.

Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Karjeras nedēļas pasākumu programma pilsētu un novadu skolās pieejama tīmekļa vietnē: viaa.gov.lv/karjerasnedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, facebook.com/VIAA.LV, draugiem.lv/viaa, twitter.com/TavaiKarjerai un twitter.com/VIAA_LV.

Informāciju sagatavoja:

Maira Kupriša, Karjeras projekta koordinators

Mob. tālr.: (+371) 28473291; e-pasts: [email protected]