2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Karjeras nedēļā Bilskas pamatskolas skolēni iepazīst dzelzceļu

10. oktobrī 5., 6., 8. ,9. klase devās ekskursijā uz Gulbeni, kur nesen  Gulbenes depo stacijā tika atvērts izglītojošs un interaktīvs centrs „Dzelzceļš un Tvaiks” . Centrā izvietotas vairāk nekā 20 interaktīvas ierīces.

Katrs varēja spēles veidā iepazīt dzelzceļa profesijas, kļūt par vilces līdzekļa vadītāju – mašīnistu, kā arī pats iegūt biļeti braucienam uz sev izvēlētu galamērķi. Varēja prātot, kā lokomotīvei ātrāk nokļūt depo, izmantojot pēc iespējas mazāk pārmiju. Veikt uzdevumus, lai, piemēram, piekrautu vagonus. Interesanti bija uzzināt par lokomotīvju attīstību pasaulē, modernāko un ātrāko vilcienu, kurš spēj sasniegt ātrumu 600 km stundā un pašam pamēģināt to vadīt.

Zēniem bija interesanti izmēģināt, noskaidrot, pašiem saprast un redzēt kā darbojās dīzeļdzinējs.

Bija iespēja nofotografēties kā vēsturiskas lokomotīves vadītājam un aizsūtīt foto uz savu e-pastu.

Ekskursija turpinājās Gulbenes stacijas depo. Gulbenes – Alūksnes bānītis ir vienīgais Baltijas valstīs kursējošais šaursliežu vilciens.Mūs sagaidīja izzinoša un atraktīva programma. Klausījāmies izglītojošu stāstījumu un atbildējām uz jautājumiem par to,kas ir dzelzceļš un kādu profesiju pārstāvji strādā dzelzceļa jomā. Interesants bija stāstījums par atjaunoto šaursliežu tvaika lokomotīvi „FERDINANDS”, tās darbības principu un varēja iekāpt kabīnē un apskatīt salona vagonu.

Katrs varēja izbraukt ar rokas drezīnu,kas ir unikāla visā Eiropā.

Noslēgumā braucām ar bānīti Gulbene – Alūksne. Ceļā mums uzbruka bandīti – laupītāji (teatralizēts uzvedums – īpašs pārsteigums). Sekoja neliels jautrības pārgājiens ar šķēršļiem pa meža taku, dziesmas dziedāšana, karoga pacelšana, zvēresta dejošana un jautras izdarības. Īpaša bija maizes cepšana ugunskurā uz lazdu rīkstēm. Visi bijām gandarīti par īpašiem piedzīvojumiem.

Marita, Ilma