2023. gada 4. okt.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Jauno ģitāristu panākumi valsts konkursā

28.janvārī Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā norisinājās Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas “Stīgu instrumentu spēle – Ģitāras spēle audzēkņiem” valsts konkursa II kārta.

Šoreiz ar labiem panākumiem startēja 2. ģitārspēles klases audzēknis Renārs Vikmanis, kas ieguva 2. vietu un tika izvirzīts uz konkursa finālu. Tāpat panākumus guva arī 3. ģitārspēles klases audzēkņi Andris Skujiņš  un Rūdolfs Indrēvics, kas konkursā izcīnīja 3. vietas.

Konkursa otrajā kārtā kopumā piedalījās 6 audzēkņi no Smiltenes mūzikas skolas. Līdzās jau iepriekšminētajiem, konkursā uzstājās arī Hugo Pakalns, Gustavs Dankbārs, Ričards Žukovskis. Savukārt audzēkņus centīgi konkursam gatavoja skolas pedagogs Jānis Žagariņš.

Audzēkņi tika vērtēti četrās vecuma grupās, un konkurss norit trīs kārtās: pirmā kārta mūzikas skolā, kurā piedalās visi audzēkņi, otrā kārtā – reģiona mūzikas vidusskolā, trešā kārta – fināls Rīgā. 

Teksts: Sanita Bukava, Smiltenes mūzikas skolas direktora vietniece