2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Jasmīnai Pakalnei – otrā vieta Latvijā!

Smiltenes vidusskolas 9. d klases skolniece Jasmīna Pakalne no latviešu valodas un literatūras valsts 47. olimpiādes 8. un 9. klašu skolēniem atgriezusies ar 2. vietu Latvijā! Apsveicam un lepojamies! Patiess prieks par sasniegto arī Jasmīnas latviešu valodas un literatūras skolotājai Tatjanai Voverei, kura viņai palīdzēja sagatavoties olimpiādei.

“Pirms olimpiādes visvairāk uztraucos, kā ies ar zināšanām kultūras jomā, kas ir tik plaša,” stāsta Jasmīna. “Bet šoreiz lielākais izaicinājums bija uzrakstīt pārspriedumu, kurā savu viedokli un pārdomas vajadzēja argumentēt ar konkrētās grāmatās atrastajām atziņām. Izvēlējos tematu “Lasītājs – sevis meklētājs literatūrā”.

Olimpiāde notika tiešsaistē. Tas ir daudz citādāk – lietišķāk un formālāk, nekā klātienē. Taču, kad satraukums aizmirstas, parasti atceries tikai labo un novērtē, ko jaunu esi uzzinājis.”

Šobrīd Jasmīna gatavojas eksāmeniem. Jau pavisam drīz – pamatskolas izlaidums un viens skaists dzīves posms būs noslēdzies, paverot ceļu jaunām iespējām.

Skolotāja Tatjana Vovere atzīst, ka, palīdzot Jasmīnai sagatavoties olimpiādei, viņa augusi arī pati. “Jasmīna ir ļoti mērķtiecīga un zinātkāra, ar viņu sadarboties ir ļoti viegli. Taču viņa nekad neapstāsies pie viena jautājuma, noteikti būs vēl otrais un trešais. Nepietiks, ja pateiksi, kādu likumu, Jasmīna noteikti gribēs dzirdēt piemērus un argumentus. Līdz ar to arī man pašai vajadzēja vairāk iedziļināties tematos, par kuriem ikdienas mācību stundās nerunājam. Patiess prieks par šādiem skolēniem!”

Foto: no personiskā arhīva

Teksts: Baiba Vahere