2023. gada 1. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Ja šo gadu noslēdzam ar labiem darbiem, tad nākamais noteikti atnāks gaišāks par to, kas tūlīt paliks pagātnē.

No sirds priecājamies par iespēju iepazīt visas jaukās ukraiņu ģimenes, taču tajā pašā laikā varam vien nojaust, kā jūtas ikviens, kuram jāsagaida svētki tālu no mājām, raizēs par dzimtenē palikušiem tuviniekiem… To ļoti labi zina arī Smiltenes un Palsmanes izglītības iestādēs strādājošā ukraiņu psiholoģe Natālija Juščenko. Pirms Ziemassvētkiem viņa sadarbībā ar Smiltenes novada Bērnu un ģimeņu atbalsta centru, fonda “Saules kalns” vadītāju Ļubovu Ņikiforovu sarīkoja Ziemassvētku pasākumu ukraiņu ģimenēm no Brantiem, Smiltenes, Palsmanes un Gaujienas. Viņas labās ieceres īstenošanā atbalstīja Smiltenes vidusskolas direktores vietniece Inese Raiskuma un pensionētā skolotāja Alda Miķe, kura katram bērniņam svētkos uzdāvināja pašas meistarotu rūķīti. Mazas, sirdssiltas dāvaniņas bija sarūpējusi arī Inese Raiskuma.

Savukārt Smiltenes vidusskolas 9. c klase kopā ar audzinātāju Līgu Kaupi Labo darbu mēnesī izlēma piedalīties ierakuma sveču gatavošanā, lai ar savu artavu padarītu gaišāku un siltāku Ukrainas aizstāvju ikdienu. “Cerams, ka iededzot mūsu sagatavotās sveces, viņi sajutīs mūsu labās domas un atbalstu brīvības nosargāšanā,” raksta skolotāja Līga Kaupe.

Lai visi mūsu laba vēlējumi sasniedz ikviena ukraiņa sirdi – gan ārpus dzimtenes, gan Ukrainā! Lai viņu valstī iespējami ātrāk iestājas miers! Ikviens cilvēks šajā pasaulē ir pelnījis dzīvot mierā un mīlestībā.