2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Īsteno projektu “Ieraudzīt sevi pasaulē…”

Smiltenes novada Izglītības pārvaldes un nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds” sadarbībā īstenoja Smiltenes novada un Štansdorfas (Vācija) sadraudzības projekts “Ieraudzīt sevi pasaulē…”.

“Ieraudzīt sevi pasaulē…” ir aicinājums 13-15 gadus veciem jauniešiem no dažādiem Smiltenes novada pagastiem iesaistīties piedzīvojumā, kas ļaus gan iepazīt plašāku pasauli, gan iegūt jaunus draugus, gan pavērties uz savu dzimto vietu ar “svaigu” skatu, gan aktīvi iesaistīties piedzīvojuma tapšanas priekšdarbos.

Kopīgi apgūstot jaunas prasmes, piedzīvojot radošus procesus, mācoties savstarpējo attiecību trauslo skaistumu un iepazīstot vienam otra dzimtās vietas, jaunieši mācīsies novērtēt sava ciema, pagasta īpašo spēku, kas veido arī katra identitāti. Rezultātā jaunieši veidos suvenīra prototipu, kas raksturīgs konkrētam pagastam. Ar jaunajām idejām dalīsimies ar novada tūrisma ekspertiem un, iespējams, turpmākas sadarbības rezultātā atraktīvi, jauniešu radīti suvenīri būs daļa no Smiltenes novada daudzkrāsainās identitātes.

Projekts īstenosies trīs fāzēs.

  1. Jau jūnija beigās notiks jauniešu satikšanās Štansdorfā (Stahnsdorf), Vācijā, kur jaunieši satiksies, iepazīsies un iepazīs reģionu, kurā dzīvo vācu jaunieši. Nedēļu ilgais piedzīvojums ietvers gan radošas darbnīcas, kurās jaunieši apgūs dažādus veidus, kā savu iztēli pārvērst stilīgā suvenīrā, gan pārgājienus, kas ļaus iepazīt vietējā reģiona īpašās iezīmes, gan kopīgu saimniekošanu, iekārtojot kopīgās dzīvošanas telpas, gatavojot kopīgas maltītes utt.
  2. Oktobrī jaunieši satiksies Latvijā. Nedēļas laikā viņi apceļos tos Smiltenes novada pagastus, no kuriem nāk Latvijas dalībnieki, ļaujot vietējiem jauniešiem pārējos iepazīstināt ar sava pagasta īpašajām vietām un cilvēkiem. Šajā nedēļā jaunieši turpinās iepazīt cits citu un sevi saistībā ar citiem caur izglītojoši radošām nodarbībām, mērķtiecīgi vāks materiālus fotogrāfijās, video un audio ierakstos, lai vēlāk tos pārvērstu suvenīrā – sava pagasta īpašā atpazīšanas zīmē.
  3. 2025. gada februārī aicināsim novada tūrisma nozares pārstāvjus uz tikšanos, kurā Latvijas jaunieši dalīsies ar savām idejām par sava pagasta atpazīstamības zīmi – suvenīru – un diskutēs ar tūrisma nozares pārstāvjiem par piedāvājuma potenciālu un iespējamo sadarbību.

Nodibinājumā “Alūksnes un Alūksnes novada fondās” jaunieši paši apņēmīgi iesaistās finansējuma piesaistīšanā, piedaloties tirdziņos, organizējot pop-up kafejnīcas un erudīcijas spēles ģimenēm. Līdz šim pašu spēkiem esam piesaistījuši ziedojumus 274,00 EUR apmērā. Ja arī Jums projekts šķiet jēgpilns un jauniešus bagātinošs, aicinām atbalstīt ar ziedojumu jauniešu centienus kļūt par aktīvu kopienas locekli, kas lepojas ar savu dzimto vietu un iesaistās tās kopšanā.

Fonda mērķis ir piesaistīt ziedojumos 2000,00 EUR apmērā, kas būtu līdzfinansējums projekta realizēšanā.

Ziedojuma saņēmējs:  nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds” / www.aanf.lv

Mērķis: programma “A un A novada jaunie talanti”, projekts “Ieraudzīt sevi pasaulē”

Rekvizīti:

Reģ. nr. 40008090271.

Adrese – Dārza iela 8a, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301, Latvija.

Konts – LV96UNLA0050019750651 AS “SEB Banka”.

Maksājuma mērķis – ziedojums.

Informācija: Dzintra Zvejniece / [email protected],  28642250

Projekta “Ieraudzīt sevi pasaulē” koordinatore: Ilze Zīriņa / [email protected], 29802459

Ilze Zīriņa

Smiltenes novada Izglītības pārvaldes jaunatnes darbiniece