2022. gada 1. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Ierobežojumi, kas attiecināti uz pulcēšanos ārtelpās

Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteikts būtisks ierobežojošu pasākumu kopums, kas attiecas uz publiskām vietām arī ārtelpās, kā arī uz pulcēšanos un privātu pasākumu rīkošanu.

Aizvien vairāk pavasaris aicina doties laukā, pavadīt laiku rotaļu laukumos, pilsētas atpūtas zonās, parkos, stāvlaukumos un citā brīvi pieejamā publiskā telpā, taču aizvien spēkā ir Covid-19 infekcijas izplatības ierobežojumi, kas ikvienam būtu jāņem vērā, lai pēc iespējas drīzāk varētu atgriezties normālā ikdienā bez sejas aizsegiem un pastiprinātiem ierobežojumiem.

Ikvienam, kur tas iespējams ir jāievēro vismaz 2 metru fiziska distance no apkārtējiem.

Neievērojot minēto prasību, publiskās iekštelpās un ārtelpās vienlaikus pulcēties var ne vairāk kā:

  • divas personas;
  • personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā;
  • vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā;
  • personas, kuras minētās prasības nevar ievērot darba vai dienesta pienākumu dēļ un citos noteikumos noteiktos gadījumos.

 

Ikvienam, kas vecāks par 7 gadiem publiskās ārtelpās, vietās, kur ir intensīva cilvēku plūsma, kur pulcējušies vairāk kā divu mājsaimniecību pārstāvji ir jālieto sejas aizsargmaka!

Apmeklējot publiskas ārtelpas, kur intensīva cilvēku plūsma:

  • Obligāti jāizvērtē savs un mājsaimniecībā dzīvojošo personu veselības stāvoklis;
  • Jāapzinās, ka ar elpceļu slimībām nevajadzētu doties publiskā vietā;
  • Ja mājsaimniecībā atrodas persona īpašā riska grupā, jāsaprot vai atrašanās cilvēku drūzmā nerada šim ģimenes loceklim veselības draudus.