2023. gada 29. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Iepazīstot kultūrvēsturisko mantojumu, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros

9. jūnijā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 6.un 7. klases devās izzinošā ekskursijā kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Programmas mērķis ir dot iespēju Latvijas skolēniem iepazīt Latvijas kultūras vērtības.

Mēs apmeklējām V.Ķirpa Ates muzeju un  izzinošā ekskursijā pa ‘Vidzemes lauku sētas’ ēkām uzzinājām, kā dzīvoja un saimniekoja mūsu senči, kādus darbarīkus izmantoja. Arī pašiem tika dota iespēja tos izmantot. Secinājām, ka dzīve senajiem latviešiem nemaz nebija viegla. Vēl nodarbības vadītāja stāstīja, kāds ir maizes ceļš no grauda līdz izceptam kukulīti. Nodarbības beigās visi bijām pelnījuši gardu maizīti, ko paši cepām ugunskurā.

Savukārt Alūksnes muzejā skolēni kļuva par ‘muzeja detektīviem’ un paši izzināja daudzveidīgās muzeja ekspozīcijas, kas bija saistītas gan ar vēsturi un ģeogrāfiju, gan ar mākslu un mūziku. Nodarbības noslēgumā tika pārrunātas pareizās atbildes.

Diena bija interesanta, skolēnu redzesloks ir paplašināts, zināšanas papildinātas.

Informāciju sagatavoja:

Skolotāja Gunita Ķelpa