2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Hugo Pakalns saņem LNB ceļojošo balvu

Šodien Smiltenes vidusskolā viesojās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, lai mūsu Hugo Pakalnam par uzvaru nacionālajās skaļās lasīšanas sacensībās svinīgi pasniegtu ceļojošo balvu – stikla mākslinieka Ernesta Vītiņa statueti. Svinīgajā brīdī kopā ar Hugo bija Smiltenes vidusskolas bibliotēkas vadītāja Inguna Kudlāne, puiša klases audzinātāja Antra Alksne, kā arī latviešu valodas un literatūras skolotāja Regīna Melzoba un klasesbiedri.

Hugo līdz ar uzvaru nacionālajās skaļās lasīšanas sacensībās iecelts arī par LNB bērnu direktoru. Līdz ar to gan viņam, gan viņa vistuvākajai komandai -klasesbiedriem priekšā spraigs gads, par kura spilgtākajiem notikumiem noteikti vēl rakstīsim.

Hugo ar saviem Latvijas mēroga panākumiem pierādījis, ka ir prasmīgs lasītājs un prot iedvesmot auditoriju. Latvijas nākotne ir zinoša un gudra jaunā paaudze. Esam lepni, ka Latvijā labākais skaļais lasītājs nāk no Smiltenes novada! Lasīšana ir dziļi intīms process, taču tajā pašā laikā – laba lasītprasme ir būtiskākais priekšnoteikums panākumiem un izaugsmei tik daudzās šās dzīves jomās. Tāpēc par to noteikti jārunā skaļi! Un kādreiz arī jālasa skaļi! Jo lasīt ir stilīgi! Lasot skaļi, skolēni var iedvesmot klasesbiedrus un plašāku auditoriju izlasīt savu mīļāko grāmatu. Tad, ja, lasot skaļi, var vinnēt Vislatvijas konkursā un kļūt par LNB bērnu direktoru, ir taču vērts pacensties, vai ne?

Esam pārliecināti, ka, redzot video ierakstā, kā Hugo mūsu Gaismas pils Ziedoņa zālē lasa visiem priekšā Gerharda Holca – Baumerta “Alfonu Trīcvaidziņu”, jau pavisam drīz šī grāmata Latvijas bibliotēkās un grāmatnīcās būs uz izķeršanu!

Teksts un foto: Baiba Vahere