2024. gada 24. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Hugo Pakalns – Latvijas skaļās lasīšanas sacensību čempions!

Hugo Pakalns – Latvijas skaļās lasīšanas sacensību čempions!

Neveiksminieki žēlojas, čempioni trenējas – ar šādu moto sacensties ar labākajiem no labākajiem lasītprieka sacensībās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā – skaļās lasīšanas konkursā devās Smiltenes vidusskolas skolnieks Hugo Pakalns no 6. a klases. Un uzvarēja!

Kā apbalvošanas ceremonijā, izsaucot Hugo uz skatuves, viņu pieteica žurnālists Ansis Bogustovs – Hugo ir pats lieliskākais, pārliecinošākais, aizrautīgākais, labākais no labākajiem, Latvijas skaļās lasīšanas konkursa čempionu čempions! Jau vistuvākajā laikā uz Smiltenes vidusskolu tiks nosūtīta Hugo nopelnītā stikla statuete – ceļojošā balva, ko veidojis stikla mākslinieks Ernests Vītiņš.

Līdz ar uzvaru Latvijas skaļās lasīšanas konkursā Hugo uz gadu iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu direktoru. Hugo mājās atgriezās ne vien ar diplomu, īpašā amata lenti, bet arī 18 jaunām grāmatām skolas bibliotēkai.

Paldies Hugo brīnišķīgajai ģimenei, latviešu valodas un literatūras skolotājai Regīnai Melzobai un klases audzinātājai Antrai Alksnei par Hugo izaugsmē ieguldīto darbu! Un īpašs žūrijas kompliments Hugo tētim, kurš ieteicis dēlam konkursā lasīt savu mīļāko bērnības grāmatu – Gerharda Holca – Baumerta “Alfonu Trīcvaidziņu”. Tāpat vissirsnīgākais paldies skolas bibliotēkas  vadītājai Ingunai Kudlānei, bibliotekārei Elīnai Kubuliņai – Vilnei un visiem brīnišķīgajiem līdzjutējiem. Gan klātienē, gan visiem, kuri konkursu skatījās tiešraidē un mājās turēja īkšķus par to, lai Hugo viss izdodas.

Foto: Elīna Kubuliņa – Vilne

Teksts: Baiba Vahere