2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Godam pabeigts pirmais semestris Smiltenes vidusskolā!

Attālinātās mācības nav bijis šķērslis, lai daudzi Smiltenes vidusskolas skolēni saņemtu Zelta un Sudraba liecības, kā arī Atzinības. Savu panākumu noslēpumu atklāj Smiltenes vidusskolas 10.klases skolniece Kristiāna Kļaviņa, 11. a klases skolniece Ance Pakalne un 12. a klases skolnieks Kristaps Kažuro, kuri pirmo semestri pabeidza ar augstāko vidējo atzīmi savā klašu grupā.

“Jāprot plānot savu laiku un jābūt gatavam strādāt no rīta līdz vakaram! Ja kaut kas nepadodas, mēģini vēlreiz, kamēr sanāk! Ja nesaproti, lūdz padomu skolotājam,” – šādas dzīves filozofijas piekritēja ir Kristiāna Kļaviņa, kura pirmo semestri pabeidza ar vidējo atzīmi 9,46 balles. “Attālinātajās mācībās liels atbalsts bija tiešsaistes stundas. Tās īpaši svarīgas tādos mācību priekšmetos, kuros visu informāciju nevar sameklēt pats un būtiski arī, lai skolotājs paskaidro, palīdz un pamāca.” Kristiāna nākotni plāno saistīt ar medicīnu. “Tas arī ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc man svarīgas labas atzīmes un rūpīgi apgūt visu, ko māca vidusskolā. Jaunajā gadā visiem novēlu būt mērķtiecīgiem! Tad arī piepildīsies tas, pēc kā sirds ilgojas visvairāk!”

Svarīgākās – zināšanas, nevis atzīmes

“Man vienmēr daudz svarīgāk par atzīmēm bijis visu labi iemācīties,” atzīst Kristaps Kažuro. Viņa vidējā atzīme – 9,38 balles. “Ņemot vērā mūsdienu tehnoloģiskās iespējas, attālinātajām mācībām nevajadzētu kļūt par šķērsli, lai labi mācītos. Ja līdzīgā situācijā nonāktu pirms vairākiem gadiem, noteikti būtu sarežģītāk. Bet šobrīd, taču, pieejami tik bagāti interneta resursi, kuros katrs patstāvīgi var visu atrast. Tāpēc man attālinātās mācības nesagādāja ne mazākās grūtības.

Būtiskākie priekšnoteikumi, lai skolā veiktos labi? – Gribēt mācīties, apzināties, ka zināšanas vispirms vajadzīgas katram pašam, censties saprast, ko saka skolotājs, koncentrēties uz to, ko dari, izmantot visus pieejamos resursus.

Ziemassvētkos visiem novēlu skaistus brīžus kopā ar saviem vistuvākajiem! Jaunajā gadā  – lai laba veselība, izvirziet sev augstus mērķus un dariet visu iespējamo, lai tos sasniegtu!”

“Man patīk mācīties!”

“Man patīk mācīties,” atzīst Ance Pakalne, kura pirmo semestri pabeidza ar vidējo atzīmi 9,53 balles. “Man ir daudz augstu mērķu, kurus vēlos sasniegt. Tāpēc ir jāmācās! Zelta liecību saņēmu arī  iepriekšējā mācību gada otrajā semestrī, bet pirmajā līdz tai pietrūka pavisam nedaudz. Tā bija laba motivācija pacensties…

Ir patiess prieks sadarboties ar lieliskajiem Smiltenes vidusskolas skolotājiem! Arī attālināto mācību laikā viņi bija tik pretimnākoši, centās izdomāt dažādus uzdevumus, lai tikai mums būtu interesantāk! Zinot, ka arī skolotājiem šobrīd neiet viegli, centos viņus dažādi uzmundrināt.

Uzskatu – attālinātās mācības nav šķērslis, lai labi mācītos. Vajag tikai gribēt,” pārliecināta Ance. “Mācoties attālināti, daudzos priekšmetos varēju iedziļinājos vairāk, nekā tad, ja tiem veltītu tikai 40 minūtes. Nebija laika ierobežojuma un varēju sev interesējošos tematus izpētīt rūpīgāk.

Kad sasniedz to, ko esi vēlējies – tas ir tāds gandarījums! To piedzīvot novēlu ikvienam! Lai Jaunajā gadā visiem laba veselība, izturība un daudz lielu mērķu, uz kuriem tiekties!”

 

Zelta, Sudraba liecības un  liecības, atzinības

Klašu grupa Zelta liecības Sudraba liecības Atzinības
2. 15 18  
3. 9 23  
4. 3 6 8
5. 5 9 15
6. 3 10 7
7. 2 11 5
8. 2 10 4
9. 4 11 2
10. 3 4 4
11. 2 6 2
12. 1 4 2

 

Ar augstāko vidējo atzīmi mācījušies:

4.klašu grupā – Paula Šūtele (9,75 balles);

5.klašu grupā – Markuss Auziņš (9,18 balles),

                            Tīna Rieksta (9,18 balles),

6.klašu grupā – Katrīna Anna Putrāle  (9,36 balles);

7.klašu grupā – Paula Šmulāne (9,31 balles);

8.klašu grupā – Jasmīna Pakalne (9,63 balles);

9.klašu grupā – Marks Sdobnikovs 9,19 balles),

                             Kate Kadiķe (9,19 balles);

10.klašu grupā – Kristiāna Kļaviņa (9,46 balles);

11.klašu grupā – Ance Pakalne (9,53 balles);

12.klašu grupā – Kristaps Kažuro (9,38 balles).

Patiess prieks arī par visiem tiem skolēniem, kuri godprātīgi mācījās, bija ļoti centīgi, kļuva patstāvīgāki un atbildīgāki, taču līdz Zelta, Sudraba liecībai vai Atzinībai pietrūka pavisam nedaudz… Tāpat – liela vērtība ir arī prasme plānot savu laiku, ko daudzi šajā laikā apguva!

Lai skaisti svētki, jauks brīvlaiks un veiksmīgs Jaunais gads!