2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Gaujienas Mūzikas un mākslas skolai sanāk!

Vai zināji, ka šis gads ir īpašs: Jāzepam Vītolam 160, Vītolsvētkiem – 90, bet nometnei “Vītolēni” – 20! Par Jāzepa Vītola devumu runāts daudz, viņa iesāktais turpina plaukt un priecēt. Komponistam savulaik par īpašiem nopelniem piešķirtajās “Anniņās” aizvien skan mūzika. Ar vēlmi ieaudzināt mīlestību uz mūziku, skolas radošā grupa mūzikas skolu audzēkņiem organizē nometni „Vītolēni”. Arī šovasar Gaujiena uzņēma 120 bērnus.  Paldies Jāzepam Vītolam par visiem pamatiem, ko viņš ielicis, lai Latvijā plauktu tik spēcīga mūzikas tradīcija!

Jaunajā mācību gadā skolā mācās 103 audzēkņi, no kuriem 11 klavierspēles programmā, 12 kora klasē, 47 vizuāli plastiskās mākslas programmā, bet 33 sagatavošanas klasē (interešu izglītībā). Saime kļūst aizvien lielāka.

Skola lepojas, ka jau 11 gadus organizē Jauno izpildītāju konkursu – klavierspēles programmas audzēkņiem. Tajā piedalās bērni no Smiltenes, Valkas, Alūksnes mūzikas skolām, Gaujienas, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolām. Šis konkurss ir kā pamudinājums katram audzēknim tiekties pēc jaunām klavierspēles meistarības virsotnēm. Jau 16. gadus Gaujienas Mūzikas un mākslas skola organizē vizuālās mākslas konkursu “Jāzepa Vītola mūzika”, konkursa dalībniekiem bija uzdevums klausīties komponista  skaņdarbu „Latvju lauku serenāde” un gleznot dekoratīvu ainavu, kompozīcijā iekļaujot latvju rakstu elementu joslu.

Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas direktore Ilze Dāve: “Nesen uzzināju par Pigmaliona efektu, ko mēdz izmantot izglītības sistēmā. Tas ir izpētīts psiholoģisks fenomens, ka tie cilvēki, no kuriem sagaida labākus rezultātus un tic, ka viņiem izdosies, tiešām arī parāda labākus rezultātus. Un otrādi – tie, kuru panākumiem citi netic, uzrāda sliktākus rezultātus, pat ja viņiem ir nepieciešamās zināšanas un spējas. Šie cilvēki vairāk notic citu viedoklim par sevi. Tādējādi var secināt, ka, ikdienā sevi izaicinot paveikt šķietami neiespējamo un ticot, ka mums tas izdosies, mēs patiešām varam sasniegt labus rezultātus, turklāt mūsu panākumi vairosies, ja sastapsimies ar līdzcilvēku atbalstu un iedrošinājumu. Turklāt, tieši tādā pat veidā varam ietekmēt sev apkārtējos cilvēkus, mudinot un veicinot viņu panākumu gūšanu, mūsu cerībām rezultējoties pamanāmos sasniegumos. Tas man lika aizdomāties vai paši saņemam atbalstu un iedrošinājumu savā dzīvē? Vai sniedzam atbalstu citiem un ticam viņu spējām? Domāju, ka Dziesmu svētkos pārbaudījām savu izturību, un to spējām, tikai visiem kopā esot, viens otru atbalstot, izjūtot kopību un pieņemot viens otru, gūstot pozitīvās emocijas kopā dziedot un dejojot. Un tas ir mūsu spēks. Lai šis spēks mums paliek arī ikdienas darbā, ģimenē, skolā, saprotot, ka visi vēlamies dzīvot kalna virsotnē, bet patiesā augšana notiek esot ielejās un kāpienā.”

 

Informē

Ilze Dāve

Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas direktore

 

Sagatavoja

Laura Grīnvalde

Komunikācijas speciāliste