2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Fonda “Sibīrijas bērni” organizētā sacerējuma konkursa noslēgums

14.jūnijā es, Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 7.klases skolniece Nora Mūrniece, kopā ar ģimeni devos uz Prezidenta pili, lai apmeklētu fonda “Sibīrijas bērni” sacerējumu un zīmējumu konkursa uzvarētāju apbalvošanas pasākumu. Sacerējumu konkursā es ieguvu 3.vietu un tiku ielūgta uz svinīgo pasākumu. Ierodoties Prezidenta pilī, Svētku zālē bija iespēja apskatīt zīmējumu konkursa dalībnieku darbus.

Pasākumam sākoties, ieradās Valsts prezidents Egils Levits, kurš atklāja pasākumu ar savu uzrunu klātesošajiem – politiski represētajiem, fonda “Sibīrijas bērni” pārstāvjiem, skolēniem – konkursa uzvarētājiem, viņu vecākiem un skolotājiem. Pēc prezidenta uzrunas tika aicināti atsevišķi sacerējumu konkursa dalībnieki, lai norunātu fragmentu no sava darba. Uzrunas teica arī izsūtītie, kas izsūtījuma laikā paši bija bērni vai piedzimuši Sibīrijā. Tad sekoja konkursa laureātu un specbalvu ieguvēju apbalvošana.  Katrs saņēma diplomu, fonda “Sibīrijas bērni” vadītājas Dzintras Gekas grāmatu ”Mātes Sibīrijā” un Valsts prezidenta Egila Levita pasniegtos piezīmju blociņus ar interesantu karikatūru uz vāka, kā arī vietu ieguvēji saņēma  naudas balvas.

Pasākums bija ļoti emocionāls, kas uzrunāja mani un manu mammu Airu Mūrnieci. Tāpat es sapratu, cik vērtīgu darbu esmu veikusi dzimtas pētniecībā, un radīja apņemšanos turpināt pētījumus arī tālāk.

Nora Mūrniece

Foto I.Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja, A.Mūrniece