2024. gada 27. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Fizikas festivāls

2024. gada gada 13. aprīlī uz Fizikas festivālu Rīgā devās Smiltenes novada fizikas olimpiādes novada kārtas dalībnieki, kā arī Gaujienas pamatskolas komanda “Fiziči”, skolotājas Sarmītes Grantes vadībā, kuri piedalījās konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfināla sacensībās, kurās risināja Latvijas vadošo ekspertu īpaši izveidotus uzdevumus – gan teorētiskus, gan praktiskus.

Komandu veidoja tikai 8. klases skolēni, kuri fiziku mācās pirmo gadu, finālā netika, bet ar rezultātu ir apmierināti. Mājasdarbā komandai bija jāpagatavo ūdens turbīna, kuras darbība tika pārbaudīta. Dalībnieki atzīst, ka guvuši pieredzi un pārliecību, ka piedalīsies arī nākamajā gadā.

Festivāla apmeklētājiem visas dienas garumā bija iespēja: piedalīties izglītojoši izklaidējošā pasākumā; uzklausīt ekspertu viedokļus; redzēt un piedalīties aizraujošos eksperimentos; sekot līdzi “FIZMIX Eksperiments” konkursa pusfinālam un finālam; piedalīties darbnīcās un radošās aktivitātēs, kā arī papildināt savas fizikas zināšanas; festivāla noslēgumā klausīties un baudīt grupas Astro’n’out koncertu!

Šis bija ceturtais, līdz šim vērienīgākais Latvijas Fizikas festivāls. Skolēnos lielu interesi izraisīja dažādu pilsētu izziņas centru piedāvājumi.

Sagatavoja:

Fizikas metodiskās apvienības vadītāja Ilma Reimane