2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Februāris bērnudārzā “Pīlādzītis”

Foto: Vides izglītojošā aktivitātē kopā ar skudru Urdu

Gada īsākais mēnesis ir februāris jeb sveču mēnesis. Bērnudārzā „Pīlādzītis” šogad tas ir citāds, jo jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskie drošības pasākumi Covid – 19 infekcijas izplatības ierobežojumi un saskaņā ar Smiltenes novada domi pirmsskolas vecuma bērniem ir pieļaujams brīvais apmeklējums. To, kas notiek grupiņā, vecāki var uzzināt ELIIS sistēmā vai savas grupiņas WhatsApp, vai tieši viņam nosūtītajā sms ziņā. Audzinātājas ļoti novērtē vecāku sniegto atgriezenisko saiti, kas ir redzama atsūtītajos video un foto mirkļos. Grupiņās bērni turpina apgūt jaunas zināšanas un mācīties, balstoties uz kompetenču pieeju izglītībā. 

Tomēr nevar iztikt arī bez jautrajiem brīžiem. Tā kā februārī ir Meteņdiena vai Vastlāvis, kura iezīmē ziemas beigu tuvošanos, tad katra grupiņa to atzīmēja atsevišķi un „Pīlādzīša” saimes kopīgā jautrošanās izpalika.

11.februārī visā Latvijā atzīmēja 112 dienu. To darīja arī „Ezīšu” grupas bērni. Viņi zināja, kad šis numurs ir jāizmanto un prata pastāstīt kāpēc tas ir tik ļoti vajadzīgs un nepieciešams. ( 11. februārī, visā Eiropas Savienībā (ES) atzīmēs vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienu.)

Mūsu dārziņā katru gadu tiek atzīmēts 14.februāris – Sirsniņdiena, Mīļumdiena. Šogad katra grupiņa izgatavoja savu sirsniņu, kura bija meklējama un atrodama Mīlestības takā.  Šī traka bija īpaša un neparasta, jo tika izmantoti bērnudārza gaiteņi. Ejot pa šo taku, jābūt ļoti uzmanīgiem, jo sirsniņas mēdza būt dažādās vietās. „Ezīši” bija ļoti vērīgi un visas ieraudzīja, protams, atpazīstot arī savējās.

23.februārī sešas „Pīlādzīša” grupas: „Ezīši”, „Vāverītes”, „Lapsiņas”, „Zilonīši”, „Mārītes”, „Bitītes” darbojās Vides izglītojošā aktivitātē kopā ar skudru Urdu. Šī aktivitāte notika Zoom. Tā bija jauna pieredze ne tikai bērniem, bet arī audzinātājām. Skudra Urda pastāstīja cik ļoti vajadzīga un nepieciešama ir atkrituma šķirošana. „Ezīši” noskatījās multfilmiņu un paši varēja ķerties klāt atkritumu šķirošanai. Grupiņā jau laicīgi sākām tos krāt. Kopā ar skudru Urdu pārbaudījām vai ir pareizi sašķirots. Un tad arī radošais darbiņš, kur jāatpazīst un jāsašķiro uzzīmētie atkritumi, lai pārliecinātos, ka viss ir saprasts.  „Ezīši” grupiņā regulāri šķiro atkritumus, papīrus izmetot atsevišķā kastē.

Pēdējā februāra nedēļa gan mazus, gan lielus iepriecināja ar ļoti siltu laiku. Tātad pavasaris ir tepat līdzās.

                                       

 

Veselību un saulainu pavasari vēlot, Smiltenes PII “Pīlādzītis” skolotāja Vēsma Bērziņa