2023. gada 2. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Erudīcijas spēle “Es mīlu tevi, Latvija!”

Pirms valsts svētkiem Smiltenes vidusskolā notika erudīcijas konkurss – spēle “Es mīlu tevi, Latvija!” Tika pārbaudīts, cik jaunieši un skolotāji ir zinoši, ātri un attapīgi Latvijas kultūrā, sportā, kino, vēsturē, ģeogrāfijā dabā un mūzikā. Bija iespēja pamēģināt, kā ir dziedāt zināmas dziesmas,  to vārdu vietā lasot pavisam citu tekstu no dotās grāmatas. Iedvesmojoties no populārā televīzijas šova, tika spēlēti arī “Klusie telefoni”. Jautājumi un atbildes mijās ar jaunām un ne tik jaunām dziesmām.

Savstarpēji sacentās divas skolotāju un septiņas skolēnu komandas. No skolotāju komandām pirmo vietu ar 105 punktiem ieguva komanda Asorti”, kurā spēlēja skolas bibliotēkas vadītāja Inguna Kudlāne un skolotāja Līga Zālīte un Ilma Reimane. Tikpat daudz punktus, izcīnot pirmo vietu skolēnu konkurencē, ieguva komanda “Rupjmaizes kārtojums”: Nora Vīvuliņa, Eva Evelīna Krūmiņa, Kristiāna Kļaviņa, Zane Kaļva un Kristīne Krista Cerbule. Uzvarētāji saņēma saldas un garšīgas dāvaniņas no A/S “Smiltenes piens”.

Konkursu – spēli vadīja un sagatavoja Smiltenes vidusskolas skolēnu pašpārvalde. “Strādājām turpat nedēļu,” stāsta Smiltenes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes prezidente Elīza Kauliņa.

Uzdevumu sagatavošanā vislielāko darbu ieguldīja Agnese Jaunmuktāne, Sanita Ceriņa, Elīza Kauliņa un Endijs Graudiņš. “Arī paši, gatavojoties uzzinājām daudz jauna. Bet centāmies būt godīgi – jautājumus, ko uzskatījām par ļoti grūtiem un uz kuriem paši neatbildētu, nelikām.”

Skolēniem, kas piedalījās konkursā, visgrūtāk gāja ar senvārdu atminēšanu un “Klusajiem telefoniem”. “Bet arī tie jautājumi, uz kuriem šoreiz neatbildējām, deva iespēju uzzināt daudz jauna,” atzīst Marks, Marta un Ernests.