2023. gada 1. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Ernestam Aizkalnam – 2.vieta konkursā “SkillsLatvia 2019”

Smiltenes tehnikuma 3. a transporta kursa audzēknim Ernestam Aizkalnam nacionālajā profesionālās meistarības konkursā otrā vieta!

 “Atklāti sakot, pirmajā brīdī, uzzinot konkursa rezultātus, biju pārsteigts,” pēc apbalvošanas atzīst Ernests. “Uzdevumi bija grūti. Kamēr strādāju, koncentrējos tikai uz darāmo, ne par ko citu nedomāju, līdz ar to nebija arī satraukuma. Žūrija vairāk novērtēja darba kvalitāti, nevis kvantitāti. Katram dalībniekam bija rekomendēts arī savs eksperts, kurš bija ļoti laipns un atsaucīgs. Ja kāds kaut ko nesaprata, uzreiz visu izskaidroja.

Neraugoties uz to, ka mūs visu laiku mūs vēroja gan žūrija, gan apmeklētāji, konkursā valdīja ļoti draudzīga atmosfēra.
Man vislielākais izaicinājums bija tas, ka daudzus jautājumus labi zināju teorētiski, bet pagaidām vēl nevaru lepoties ar lielu praktisko pieredzi.”

Vasarā Ernests dosies profesionālās kvalifikācijas praksē uz ceļu būves uzņēmumu Norvēģijā. Konkursa laikā viņam jau piedāvātas prakses iespējas un darbs SIA “Intrac Latvija”, bet jaunietis vēlas doties uz Norvēģiju, kur jau piecus gadus strādājis vasaras brīvlaikos. “Līdz šim darbs nebija saistīts ar izvēlēto profesiju, toties palīdzēja nostiprināt svešvalodu zināšanas. Konkursā “SkillsLatvia 2019” viss notika angliski, man tas nesagādāja ne mazākās grūtības.”

Jaunietis ir pateicīgs Smiltenes tehnikuma skolotājam Dāvim Stradiņam, kurš viņam palīdzēja sagatavoties konkursam.
Ernesta pirmā skola ir Amatas pamatskola. Pēc tās viņš vēlējies vienlaikus ar vidējo izglītību iegūt arī profesiju, lai ir zināms pamats zem kājām. Ja pēc tehnikuma uzreiz neiestāšos augstskolā, varēšu kādu laiku pastrādāt. Taču, visticamāk, turpināšu mācības augstskolā. Mani interesē viss, kas saistīts ar ceļu būvi, darbs ar tehniku.

Ernests, mācoties pirmajā kursā, bija tehnikuma kartinga komandas dalībnieks. Viņa zinātniski pētnieciskie darbi divus gadus atzīti par labākajiem skolā.

“Ir paveikts liels darbs,” atzīst arī Smiltenes tehnikuma Tūrisma nozares programmu nodaļas vadītāja Ira Gaile, kura tehnikuma jauniešiem devās līdzi uz konkursu un bija viņu karstākā līdzjutēja un atbalstītāja. “Priecājos arī par Ievu un Renāti, kuras šoreiz godalgotas vietas neieguva.

Vienmēr esmu teikusi: šādos konkursos uzvar darītāji un tādi ir viņi visi trīs. Nav vienkārši sacensties ar labākajiem no labākajiem. Jaunieši, atrodoties visu uzmanības centrā, abas
dienas strādāja septiņas stundas pēc kārtas. Tā ir neaizstājama pieredze un milzīga atbildība.
Paldies viņiem par to!”

Foto: Ira Gaile

Teksts: Baiba Vahere