2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Erasmus+ projekta “Supervaroņi” vizīte Bulgārijā

Patriotu nedēļas laikā Grundzāles pamatskolas skolotājas D.Kalniņa un A.Andersone devās uz Bulgārijas pilsētu Vidinu, lai starpvalstu sanāksmē tiktos ar Erasmus+projekta “Supervaroņi – vietējie ilgtspējīgas attīstības mērķu izaicinājumi zem starptautiskā mikroskopa” partneriem no Bulgārijas, Nīderlandes un Spānijas.

Galvenais uzdevums bija pārrunāt projektā topošā mācību plāna aprobācijas gaitu. Plānā paredzētas vairākas nodarbības, kurās skolēni apgūst pamatinformāciju par 17 ilgtspējīgas attīstības mērķiem, saskata to saistību ar savu dzīvi, kā arī mēģina ieraudzīt vietējos izaicinājumus, kurus paši varētu īstenot. Projektā radītajā web aplikācijā skolēni augšuplādē savus vietējo izaicinājumu stāstus, kuriem risinājumus meklēs ne tikai paši, bet tos piedāvās arī partnervalstu skolēni. Projektā top arī rokasgrāmata skolotājiem par mācību plāna īstenošanas gaitu un piemēriem no tā aprobācijas. Turpmāk projekta partneri strādās pie rīcības plāna programmas ieviešanai citās skolās, kā arī gatavosies projekta rezultātu izplatīšanas pasākumam.

Viesi iepazina arī parnerskolu -Profesionalna gimnaziya Asen Zlatarov (PGAZ), kurā dažādas profesijas ekonomikas, informāciju tehnoloģiju, elektronikas, tūrisma jomā apgūst vairāk kā 400 studentu vecumā no 14 līdz 19 gadiem. Skolā tiek realizēti vairāki starptautiskie projekti.

 

Projekta koordinatore D.Kalniņa