2024. gada 29. marts

Ēnu dienu Smiltenes novada pašvaldībā pavadīja četri “ēnotāji”

Ēnu dienu Smiltenes novada pašvaldībā pavadīja četri jaunieši – divi no Raunas pamatskolas Drustu struktūrvienības 8. un 9. klases, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12. klases un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10. klases.

Šogad skolēni izvēlējās aplūkot Būvvaldes vadītājas amata pienākumus, Nekustamo īpašumu nodaļas vadītājas darba ikdienu un Drustu pagasta pārvaldes vadītājas darba pienākumus. Ēnu diena Smiltenes novada pašvaldībā sākās ar izpilddirektora Andra Lapiņa uzrunu un Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieces kultūras un sociālajos jautājumos Astrīdas Harju uzrunu. Vēlāk jauniešiem tika demonstrēta prezentācija, kurā skaidrota pašvaldības darbība, tās funkcijas un turpmākie nākotnes plāni attiecībā uz Smiltenes novada pašvaldības teritoriju. Skolēnos vislielāko interesi radīja plānotais Smiltenes novada Viedrades kvartāls Smiltenē, Pils ielā 9. Tāpat izpilddirektors skolēniem pasniedza “ceļa somas”, kurās bija noderīgas lietas ar Smiltenes novada pašvaldības zīmola elementiem. Pēc teorētiskās iepazīšanās par pašvaldības darbu, skolēni devās pie speciālistiem, lai darbotos praktiski – iepazītos ar darba ikdienu, aplūkotu programmas, kurās strādā speciālisti, izprastu, kā tiek nodrošināts viss darbības process, lai nonāktu līdz kādam lēmumam un darbībai.

Šogad Smiltenes novada pašvaldība skolēniem piedāvāja 15 vakances, kuras bija iespējams iepazīt, piedaloties Ēnu dienā.

Pateicamies ikvienam jaunietim, kurš izrāda interesi par pašvaldības darbu un vēlas to iepazīt vairāk.

Vanda Jurita Markova

Digitālā mārketinga un komunikācijas speciālists