2022. gada 2. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Dzērbenē tiekas slēpotāji no trim novadiem

Kamēr Smiltenes novadā jau gaidām uzplaukstam pirmās sniegpulkstenītes, skolēni Vecpiebalgas pusē vēl priecājas par sniegu un aktīvi nodarbojas ar distanču slēpošanu. 5. martā Vecpiebalgas novada pamatskolā Dzērbenē “Dzērbenes balvas izcīņā” piedalījās distanču slēpotāji no četrām skolām – Vecpiebalgas vidusskolas, Skujenes pamatskolas, Vecpiebalgas novada pamatskolas un Smiltenes vidusskolas.

Sacensības notika ar mērķi – saglabāt distanču slēpošanas tradīcijas Dzērbenē, paaugstināt skolēnu slēpošanas prasmes un veidot sacensību pieredzi.
Kopā ar Smiltenes vidusskolas komandu uz Dzērbeni devās skolas direktore Ilze Vergina un sporta skolotājas – Margarita Mikarta un Laila Cīrule.

Sacenšas trīs vecuma grupās

E grupā (meitenes un zēni, kas mācās 1. – 3. klasē) – 800 m distancē Smiltenes vidusskolu pārstāvēja: Emīlija Mālkalne (3.c klase), Rodrigo Jurciņš (2.a klase), Henrijs Muraška (3.c klase).
D grupā (zēni un meitenes, kas mācās 4. – 5.klasē) – 1 km distancē no Smiltenes vidusskolas uz sacensībām devās Mārcis Kuprišs (4.b klase), Emīls Tarass (4.b klase), Emīls Goba (5.a klase), Nils Freimanis (5.b klase), Jēkabs Šube (5.b klase) un Renārs Skorenko (5.b klase).
C grupā (zēni, kas mācās 6. – 7.klasē) – 2 km distancē skolu pārstāvēja Rauls Sakalausks, (6.d), Kristians Markss (6.c klase) un Markuss Sirmais (6.c klase).

Skaista atgriešanās bērnības un jaunības vietā

Smiltenes vidusskolas direktorei Ilzei Verginai piedalīšanās pasākumā bija skaista atgriešanās viņas dzimtajā pusē. Viņa ir Dzērbenes vidusskolas absolvente, pati vairākkārt šo skolu pārstāvējusi republikas mēroga distanču slēpošanas sacensībās. Sacensību organizatore – skolotāja Sarmīte Stērste ir arī Ilzes Verginas sporta skolotāja.
Tagad distanču slēpošana ir viens no Smiltenes vidusskolas direktores vaļaspriekiem, kuros viņa vilina iekšā arī savus bērnus.

Tradīcijas, kas vieno…

“Dzērbenes skola ir ar senām distanču slēpošanas un biatlona tradīcijām,” stāsta Ilze Vergina un priecājas par Smiltenes vidusskolas skolēniem, kuri nenobijās un aizbrauca uz sacensībām, kaut daba Smiltenes pusi pēdējos gados ar sniegu nelutina un līdz ar to nav arī trenēšanās iespēju… “Taču galvenais jau nav balvas un augsti rezultāti, bet tas, ka skolēniem bija iespēja satikties, savstarpēji iepazīties un gūt jaunu pieredzi. Dzērbenieši slēpotājus ļoti sirsnīgi uzņēma, pacienāja ar maizītēm un tēju, bērniem bija iespēja redzēt Dzērbenes skolas muzeju. Priecātos, ja Smiltenes vidusskolai līdzīgas draudzīgas attiecības veidotos arī ar citu novadu skolēniem.”

Teksts: Baiba Vahere