2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Dzejas draugu ekskursija uz Rīgu

 

2.novembrī Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 5.-9.klašu skolēnu grupa kopā ar skolas direktori Ievu Zariņu un latviešu valodas skolotāju Ilzi Zilberi apmeklēja Rīgā Ojāra Vācieša muzeju, tādējādi aizsākot dzejnieka 90 gadu jubilejas pasākumus.

Muzejā mūs laipni sagaidīja vadītāja Ieva Ķīse un muzeja darbiniece Dace Zālīte. Iepazinām dzejnieka dzīves lappuses, iejutāmies viņa mājas apstākļos, skatot dažādas kolekcijas un pat dzirdējām dzejnieka balsi telefonā, uzgriežot numuru no dzejnieka piezīmju grāmatiņas. Dvēseliskas noskaņas radīja akmeņu stāsti un Ojāra Vācieša izgrieztās sniegpārslas. Noslēgumā veidojām savu dzejas mākoni, skolēni prezentēja savus ilustrētos Ojāra Vācieša dzejoļus, Agnete Esmeralda Lauce runāja savu dzeju. Uz brīnišķīgo Pārdaugavas apkārtni varējām paskatīties ar dzejnieka acīm.

Dienas turpinājumā apmeklējām Nacionālo bibliotēku, kas patiešām ir īsta Latvijas gaismas pils. Pabijām lasītavās, iepazinām senos rakstus, iejutāmies bērnu literatūras varoņu lomās, redzējām unikālo Krišjāņa Barona Dainu skapi. Tā bija garīguma piepildīta diena.

Skolotāja I.Zilbere

Foto: I.Zilbere, I.Zariņa