2022. gada 2. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Dinijai Gabranovai – pirmā vieta Smiltenes novadā!

Smiltenes tehnikuma 2.A veterinārmedicīnas kursa jauniete Dinija Gabranova Valsts ekonomikas olimpiādes 2.posmā izcīnījusi pirmo vietu Smiltenes novadā un iespēju 5.martā kopā ar 75 zinošākajiem jauniešiem no visas Latvijas pārstāvēt Smiltenes novadu Valsts ekonomikas olimpiāde Rīgā. Apsveicam un no sirds lepojamies!

“Dalībai konkursa 2.posmam pieteicās 1031 jaunietis no visas Latvijas. Uzdevumi bija sarežģīti,” stāsta Smiltenes tehnikuma ekonomikas skolotājs Guntis Viļums, kurš audzēkņus sagatavoja olimpiādei. “Jaunieši olimpiādei gatavojās jau no novembra. Nāca pie manis brīvajā laikā, pildīja papildu mājas darbus.

Dinija Gabranova no 111 iespējamiem punktiem nopelnīja 69. Ar ļoti labiem rezultātiem startēja arī 2.viesnīcu pakalpojumu kursa audzēkne Karmena Augule un 2.ēdināšanas pakalpojumu kursa audzēknis Sandis Rakovs, kuri iegūstot 63 punktus, izcīnīja godpilno otro vietu.”
3.veterinārmedicīnas kursa audzēknei Laurai Zamulei (57 punkti) – Atzinība.

Ceturtā vieta Smiltenes novadā – 3.veterinārmedicīnas kursa audzēknei Laurai Zamulei (58 punkti);

2.B veterinārmedicīnas kursa audzēkne Aleksandra Jakušenoka olimpiādē nopelnīja 54 punktus, 2.B veterinārmedicīnas kursa audzēkne Jolanta Ciganska – 49 punktus, bet 2.B veterinārmedicīnas kursa audzēkne Laura Vabule – 32 punktus.

Interesē veterinārmedicīna, medības un sports

Olimpiādes uzvarētāja Dinija Gabranova atzīst: “Bija visas iespējas iegūt vēl vairāk punktu, bet pietrūka laika. Gan, lai vēl cītīgāk sagatavotos olimpiādei, gan – pašas olimpiādes laikā. “Iegāza” tie jautājumi, kuriem nepaspēju pievērsties tik rūpīgi, cik vajadzētu. Bet par panākumiem, protams, liels prieks un gandarījums. Vissirsnīgākais paldies skolotājam Guntim Viļumam, kurš ziedoja savu brīvo laiku un mūs visos iespējamos veidos atbalstīja!

Ekonomiku mācos pirmo gadu. Interesants mācību priekšmets! Pamatjautājumus no olimpiādei vajadzīgā apguvu jau stundās, pārējo – konsultāciju laikā un, pildot mājas darbus,” stāsta jauniete.

Dinijas ikdiena ir ļoti intensīva. Šogad viņa sākusi apmeklēt kursus B kategorijas tiesību iegūšanai. “Tagad mana prioritāte ir gatavošanās Valsts ekonomikas olimpiādei, tāpēc uz kādu laiku atteikšos no savas aizraušanās – skolas volejbola un futbola pulciņiem.

Jaunietei ir arī vēl kāds vaļasprieks – medības, kurās viņa dodas kopā ar tēti.

Dinija uz Smiltenes tehnikumu atbraukusi no Kārsavas novada. Viņa ir Salnavas pamatskolas absolvente. To, ka viņas nākotne būs saistīta ar veterinārmedicīnu, jauniete zinājusi no septītās klases, kad medībās bojā aizgājis ģimenes četrkājainais draugs.

“Jau tad, kad medību laikā no mums šķīrās pirmais sunītis, tētis teica: “Tev jāmācās veterinārmedicīna, lai vari šādos brīžos palīdzēt!” Tā, pamazām, pie šīs domas pieradu. Kad vilks saplosīja mūsu otro suni, par savu nākotnes profesiju vairs nešaubījos.”

Sākumā jauniete ilgi domājusi: mācīties veterinārmedicīnu Bebrenē vai Smiltenē. “Abas skolas no mājām atradās vienādā attālumā. Bet tad uz Salnavas pamatskolu ar ļoti interesantu prezentāciju atbrauca ciemos Smiltenes tehnikuma pārstāvji. Ieskatījos internetā – arī tur bija ļoti daudz interesantas informācijas. Smiltenes tehnikumā mācījās arī mana māsīca un tā nolēmu par labu šai skolai. Savu izvēli ne mirkli nenožēloju, jūtos šeit labi jau no pirmās dienas.”

Pēc tehnikuma beigšanas Dinija dosies studēt veterinārmedicīnu Latvijas Lauksaimniecības universitātē vai arī kinoloģiju Valsts robežsardzes koledžā Rēzeknē.

Teksts: Baiba Vahere