2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Decembris Grundzāles pamatskolā aizvadīts radošā un darbīgā gaisotnē

Skolā jau daudzus saglabājusies tradīcija, piektdienas vakaru pirms Pirmās adventes pavadīt radošā gaisotnē – vecāki, bērni un skolotājas ietērpj skolu un pirmsskolu Ziemassvētku rotā. Šogad skolu ieskauj  rūķu tēli.

Kad pirmie rūķi jau bija iekārtojušies skolas telpās, 8.decembrī  8.-9.klašu skolēni tikās ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem, lai uzzinātu, kas viņiem būtu jāsāk darīt jau šodien, ja gribētu mācīties šajā augstākās izglītības iestādē vai saistīt savu dzīvi ar militāro jomu.

Īpaši sportiska bija 9.decembra diena, kad Ziemassvētku basketbola turnīrā Valkā piedalījāmies ar divām komandām. Astoņu komandu konkurencē zēniem 1.vieta un meitenēm dalīta 5.-6.vieta

Īsti ziemīgā un sniegotā dienā- 11.decembrī – 2.un 3.klases bērni ar audzinātājām Andu un Ilvu devās meklēt ziemas piedzīvojumus. Kur gan tos atrast? Nu, protams, Rūķu stacijā. Ciemošanās Rūķu stacijā bērniem bija īsts ziemas piedzīvojums – ar rotaļām, draiskošanos sniegā, pārgājienu mežā un noslēgumā braucienu ar bānīti.

Veiksmīga 14. decembrī divām Grundzāles pamatskolas komandām – “Zini vai mini” un “Piecas princeses” – izradījās piedalīšanās Smiltenes vidusskolas erudīcijas pasākuma “Prāta piespēles” 3.kārtā. Skolēni ar lielu azartu meklēja atbildes gan uz interesantiem, gan sarežgītiem jautājumiem, kas rezultējās ar komandas “Piecas princeses” iegūto 3.vietu 15 komandu konkurencē.

Jau otro gadu skolā rīkojam akciju “No sirds uz sirdi”, kurā skolēni un skolotāji ar savām ģimenēm sarūpē ar mīlestību piepildītas dāvanas. 19. decembrī  Rūķu saime devās ciemos uz Trapenes pansionātu. Rūķi bija sarūpējuši ne tikai dāvanas, bet arī uzvedumu “Rūķu Ziemassvētki”, kur rūķi dziedāja, spēlēja flautu, dejoja, zīlēja, deklamēja dzejoļus un, protams, dāvināja dāvanas. Ne tikai mazie rūķi iepriecināja pansionāta iemītniekus, bet arī skolas ,,lielie rūķi”-skolotāji- sarūpēja pārsteiguma dāvanu pansionāta iemītniekiem.

20. decembrī Grundzāles pamatskolas skolēni ciemos sagaidīja Ziemassvētku rūķus. Skaisti sapostā zālē burvīgo noskaņojumu Ziemassvētku priekšvakarā radīja pasakainas mūzikas skaņas, prieka pilnas dziedātāju balsis un raitie deju soļi. Pēc koncerta bija iespēja lustēties ballē, kuru organizēja Skolas padome.

Grundzāles pamatskolas pirmsskolas  grupas “Mārītes” un “Kaķēni” arī kopā ar rūķi svinēja Ziemassvētkus. Pie sapostās eglītes dziedot un dejojot, tika sagaidīts Ziemassvētku vecītis.

Mūsu skola ir tradīcijām bagāta. Tā pirms došanās ziemas brīvlaikā skolēni un skolotājas cepa piparkūkas un gatavoja apsveikumus, lai svētkos iepriecinātu Grundzāles, Aumeisteru un Vizlas pensionārus. Kopā tika izceptas 900 piparkūkas un izgatavoti 125 apsveikumi.

Lai Jaunais 2024.gads visiem būtu prieku, mīlestību un veiksmi pilns!

Informāciju sagatavoja: Zane Bērziņa