2024. gada 24. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas 7.-9.klases skolēnu mācību ekskursija uz zinātnes centru “AHHAA”


Eiropas Savienības struktūrfondu projekta NR.8.3.2.2/16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros skolas vecāko klašu 40 skolēni 10.novembrī apmeklēja zinātnes centru “AHHAA” Igaunijā (Tartu).

Centra misija ir veicināt apgūt zināšanas aizraujošā un neierastā veidā. “AHHAA” centra devīze ir: “Domāsim rotaļīgi!”. Savas misijas izpildīšanai “AHHAA” maina mācīšanās vērtību nostāju, veicina motivāciju mācīties visa mūža garumā un veido zinātnisku, uz zināšanām balstītu domāšanas veidu.

Skolēniem tika dots uzdevums izpētīt un veikt eksperimentus visās izstāžu telpās: dabas zālē, foajē, tehnoloģiju zālē, kā arī iepazīties ar Tartu Universitātes medicīnas kolekciju. Lai saprastu, kā darbojas ierīces, vispirms vajadzēja izlasīt norādes, kas bija arī latviešu valodā. Interesantākos  eksperimentus skolēni fotografēja. Fotografēja arī aprakstu latviešu valodā, lai mājās veiktu ekskursijas atskaiti, veidojot  prezentāciju.

Aizraujošs un interesants izvērtās planetārija apmeklējums. Noskatījāmies filmu “Satelix” par satelītiem, kas vienmēr ir ar mums un palīdz vadīt mūsu automašīnas un mobilos telefonus, ļauj paredzēt laikapstākļus un vēl daudz citos veidos mums ir noderīgi. Pārdomas raisīja lielais atkritumu daudzums kosmosā.

Katrs mājās atgriezās ar savu ieguvumu: zināšanām, atklājumiem, pārdomām un labi pavadītu laiku ar klasesbiedriem.

Informāciju sagatavoja:
Sarmīte Granta
skolotāja