2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas 4.klases rudens pasākumi

Kartupeļu rudens talka.
22.septembra pēcpusdienā 4.klases skolēniem tika noorganizēta kartupeļu talka pie Elīnas Purakalnes ģimenes “Vosukalnos”. Cik labi, ka vecāki māca bērniem lauku darbus! Pirmais uzdevums mums bija jānolasa mazums, jo dažas vagas kartupeļu kombains nebija kārtīgi novācis. Izbaudījām, cik svarīgi darboties kā klases kolektīvam, jo jālasa ejot  ir vienā līnijā. Elīnas tētis jau bija izdomājis nākošo klases Labo darbu. Šos salasītos  kartupeļus pēc tam kopīgi jāaizgādā uz mežu dzīvniekiem.

Otrais uzdevums bija lasīt traktora “izkratītos” kartupeļus (lielumu). Bērni brīnījās un priecājās, ka ir tik daudz kartupeļu un konstatēja, ka šogad ļoti laba raža!    

Noslēgumā – lauka malā iekurts ugunskurs, ugunskurā cepti kartupeļi, to baudīšana ar sāli,  vizināšanās ar kvadraciklu un saulrieta sagaidīšana. Ļoti darbīga, emocijām bagāta, piepildīta rudens pēcpusdiena!

Ekskursija uz Siguldu oktobrī.
2.-4.klases skolēni kopā ar skolotāju Aldu Liepiņu un Līviju Karro devās ekskursijā uz Siguldu. Laika apstākļi mūs nelutināja, jau no paša rīta lietus lija spēcīgi, bet tas netraucēja izbaudīt visu dienas programmu. Pirmais apskates objekts bija Bobsleja trase, kur satikām slavenu sportistu- skeletonistu Martinu Dukuru.

Siguldai raksturīgi spieķīši. Bērniem bija iespēja darboties Spieķu darbnīcā un pašiem izgatavot spieķīti, uz kura tika iegravēts savs vārds.

Tālāk devāmies apskatīt Gūtmaņu alu un Turaidas pili. Bērni iepazinās ar Turaidas pils vēsturi, apskatīja daudz ekspozīcijas, izbaudīja kāpšanu tornī, klausījās leģendu par Turaidas Rozi.

Noslēgumā informācija un pastaiga pa Dainu kalnu.

 Izglītojoša, piesātināta DIENA!  

Klases garšīgā pēcpusdiena.
Rudenim piestāv, ka uz galda tiek celtas kartupeļu pankūkas, tāpēc tika saplānota klases garšīgā pēcpusdiena, kur skolēni paši gatavoja un cepa kartupeļu pankūkas. Tika izbaudīts viss process- kartupeļu rīvēšana, mīklas gatavošana, cepšana, galda klāšana un pankūku baudīšana gan ar krējumu, gan ar ievārījumu.  Kopā ar bērniem darbojās Elīnas un Līnas mammu. Tā bija ļoti liela palīdzība un lieliska sadarbība! Skolēni ieguva praktisku dzīves skolu.

Noslēgumā klasē tika izspēlētas dažas spēles un bērni priecīgi devās mājās, jo nākoša nedēļa- Rudens brīvdienu nedēļa.  

Cilpošanas spēle.
4.klases skolēni piedalījās ZAAO Āra nodarbībā- Cilpošanas spēlē. Ļoti interesanta, aizraujoša, izglītojoša spēle, kur varēja pārliecināties par klases kolektīva kopības sajūtu, par  prieku, kad tika iesniegtas pareizas atbildes. Laiks paskrēja nemanot, 3 kilometri tika noieti un bija gandarījuma sajūta par jautājumu atbildēšanu.   

Pasākums mežā.
Piektdienas rīts sākās ar nelielu satraukumu, jo brauksim uz mežu un vedīsim meža dzīvniekiem kartupeļus. Elīnas brālim Ernestam mašīnā sakrauti 19 maisi ( katrā maisā 30 kg), tātad  izrēķinājām, ka tiks aizgādāti 570 kg kartupeļu. Kad tika izbērti kartupeļi kaudzē, lai dzīvnieki var mieloties, devāmies kopā ar Oskara tēti izpētīt, kādas vēl ir dzīvnieku barotavas, redzējām mežacūku un aļņa pēdas, kāpām laktā un vērojām apkārtni no augstuma.  Līnas tētis uzdeva jautājumus, kā var noteikt debess puses mežā, ja ir saule un ja diena ir apmākusies, pētījām koku zarus un konstatējām, uz kuru pusi ir ziemeļi. Kad bijām atbildējuši uz izzinošiem jautājumiem par dabu, bijām nopelnījuši pikniku mežā ar desiņu cepšanu un tējas dzeršanu. Tā kā piedalāmies ZAAO konkursā “Urda”, kur viens no uzdevumiem ir uzrīkot pikniku ar ļoti maz atkritumiem, tad ļoti piedomājām, kur likt desiņas ( pārtikas kārbiņās) un tēju ( termosā). Laiks bija pasakains un atkal viena bagāta diena mūsu klases dzīvē!   

Līvija Karro
Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolotāja