2023. gada 29. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Dāvana par godprātīgu mācību darbu – alternatīvās nodarbības

21.decembrī skolēniem, kuri pirmo semestri pabeiguši ar zelta, sudraba liecībām un atzinībām, kā arī bijuši sabiedriski aktīvi, notika alternatīvās stundas, ko vadīja mākslas, sociālo zinātņu un vēstures skolotāja Ilva Dūmiņa, Smiltenes vidusskolas absolvente, fotogrāfe Santa Sinka un mājturības un tehnoloģiju skolotājs Didzis Gaismiņš, kā arī izaugsmes treneri Ieva un Henriks Johansoni.

4., 5. un 6. klašu skolēni kopā ar skolotāju Ilvu Dūmiņu, izmantojot jaunās, digitālās tāfeles iespējas, uzzīmēja savu Ziemassvētku vēlmju gleznu un pēc tam svētku noskaņās personīgai lietošanai tika uzfilmēts arī klips ar populāro Ziemassvētku dziesmu “Zvaniņš skan!” Zinot digitālo tehnoloģiju iespējas, bērnu vēlmes noteikti jau ir reģistrētas Ziemassvētku vecīša lielajā grāmatā.

Skolotājs Didzis Gaismiņš skolēnus iepazīstināja ar digitālo printeri, tā pielietojumu un pamatprincipiem. 4. – 6. klašu skolēni 10. klašu skolēnu uzraudzībā varēja darboties Tincercad programmā, modelējot savu ziemassvētku rotājumu eglītei, un stundas beigās vērot izveidotā modeļa tapšanu 3D printerī.

Izaugsmes treneri Ieva un Henriks Johansoni 7. – 12. klašu skolēniem vadīja praktisko izaugsmes darbnīcu “Vadītāja vērtību atslēgas”. Nodarbības mērķis – rosināt sasniegt vēl labākus rezultātus mācībās, savstarpējās attiecībās un ideju realizācijā. Darbs notika angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Skolēni alternatīvajās nodarbībās arī uzzināja, kā apstrādāt un droši saglabāt fotogrāfijas.

Smiltenes vidusskolas absolvente, fotogrāfe Santa Sinka ar skolēniem dalījās pieredzē par fotogrāfiju kā neatņemamu mūsdienu kultūras un ikdienas dzīves sastāvdaļu. Bērniem tika dots arī uzdevums – par jauku atmiņu no šīs dienas nofotografēt piecas skaistākās vietas Smiltenes vidusskolā un noslēgumā uzņemt selfiju. “Pēc tam katra darba grupa prezentēja savu veikumu,” stāsta Santa Sinka. “Bērnu skatījumā Smiltenes vidusskolas Dakteru ielas ēkā visskaistākā ir jaunā piebūve, kuras centrālā daļā pie skatuves krāšņi mirdz Ziemassvētku egle. Šāda fotogrāfija tika uzņemta katrā telefonā. Priecē, ka skolēni pamana skaisto arī detaļās. Piemēram, piparkūku vīriņu dekorācijas uz klašu durvīm, izrotātos logus, tāfeli ar zīmējumiem, kā arī pievērš uzmanību gaismai, kas izceļ telpu vai detaļu tajā. Fotografējot vienam otru, skolēni bildēs bija dzīvespriecīgi un radoši.

Nodarbības noslēgumā kopīgi secinājām, cik jebkurā vecumā ir svarīgi apzināties, kādu vēstījumu vēlamies nodot ar fotogrāfiju. Tai ir milzīgs spēks. Un labāk, lai bildes raisa prieku gan pašā fotogrāfā, gan apkārtējos cilvēkos. Lai sirsnības un mīļuma pilni Ziemassvētki ģimenēs un skaistas bildes pie svētku eglītes!”