2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Darba cēliena izskaņā.

Ar maija mēnesi noslēdzas lielais darba cēliens ,bet enerģijas, radošuma un svētku noskaņas Palsmanes pirmsskolā ir  daudz un pietiks arī vasaras darbam.

Viens no iestādes galvenajiem uzdevumiem ir ierīkot āra nodarbību vidi, iepazīstināt bērnus ar augiem, dabas norisēm un darbiem dabā. Sagaidot silto laiku, visi ķērās pie darba un ietērpa āra laukumus krāsās, papildinot tos ar apstādījumiem. Kopā ar grupas skolotājām bērni piedalījās sēšanas un stādīšanas darbos. Pati mazākā  grupiņa “Eži” piedalās “Pūcītes” projektā – sēj un ikdienā tur rūpi par kliņģerītēm. “Mārītes” grupa, sadarbībā ar vecākiem ir  tikusi pie dobes, kurā gaida izaugam ķirbi. Ķirbim ,lai drošāka augšana tika pagatavota īpaša sētiņa, par to paldies Ernesta tētim Jānim Pērlem . Redzot bērnu vēlmi darboties ārā, īpašu pārsteigumu sagādāja Mārītes grupas vecāki-pagatavojot bērniem āra nodarbībām galdus ar soliem. Sirsnīgs paldies Raivim Cērcinam, Jānim Zvirbulim un Andrim Mašinam. “Bitīšu” grupā āra dobes galds arī tapa ar Emīlijas Ozoliņas tēta atbalstu un tagad “Bitītes” iestādījuši un gaida pirmās zemenes, kamēr “Saulītes” turpina rūpēties par gurķiem un tomātiem iestādes āra mājā-siltumnīcā.

Mums patīk daba, patīk darboties dabā  un esam priecīgi un pagodināti, ka gan rudenī, gan maijā mūs apciemo dabas draugs-Cūkmens. Par centību ,izpildītajiem uzdevumiem un cītīgu  darbošanos dabā katrs saņēma īpašo Cūkmena apbalvojumu-diplomu. Aktīvākie iestādes darboņi ,kuri piedalījās ZAAO rīkotajās akcijās kopā ar skolotāju Aigu Eimani devās uz  DTP Urda, lai kopīgi nosvinētu svētkus par godu labi padarītiem darbiem.

Bez darbiem ir arī maija svētku dienas. Tika atzīmēta Mātes diena. Katras grupas bērni veidoja kādu sveicienu, kuru vēlas nodot māmiņām – apsveikuma kartītes, video sveicienus un laba vēlējumus. Par godu Ģimenes dienai Palsmanes baznīcā norisinājās koncerts, kurā piedalījās gan Palsmanes pirmsskolas bērni, gan skolotāji, veltot muzikālus priekšnesumus.

Priecīgs notikums maija izskaņā  ir izlaidums. Pirms izlaiduma “Saulītes” grupas  bērni kopā ar Adeles Ceras tēti Tomu, izdarīja labu darbiņu – iemācījās spēlēt disku golfu. Ar iestādes himnu, sirsnīgām dzejas rindām, atraktīvo deju un dažādām jautrībām 19 Saulītes grupas bērni pamāja sveikas savam bērnudārzam, lai rudenī uzsāktu skolas gaitas. Vēlam izturību un labus panākumus !

Lai visiem izdodas atrast un paņemt enerģijas lādiņu no vasaras!

Palsmanes pirmsskolas skolotāja R.Namniece