2023. gada 10. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Cēsu pulka Skolnieku rotas Piemiņas karoga svētki

4.maijā valsts svētku dienā – Neatkarības atjaunošanas dienas 33.gadadienā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolēni devās uz Alūksni uz Cēsu pulka Skolnieku rotas Piemiņas karoga svētkiem. Bija pienākusi diena, kad Skolnieku rotas Piemiņas karogs jānodod tālāk Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijai.

Visas skolas, kas piedalās Skolnieku rotas karoga glabāšanā bija sabraukušas Alūksnē, lai vērotu mūsu Bruņoto spēku parādi. Klātienē klausījāmies arī Valsts prezidenta Egila Levita un Aizsardzības ministres Ināras Mūrnieces svētku uzrunas. Pēc tam varējām apskatīt visdažādāko tehniku – bruņoto spēku un glābšanas dienestu.

Pēcpusdienā notika svinīgais pasākums, kur mēs nodevām karogu Alūksnei. Mūsu skolas direktore atdeva karogu viceadmirālim Gaidim Andrejam Zeibotam un tālāk jau tas tika nodots Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas direktorei Uvai Grencionei-Lapsenietei. Uzrunas teica mūsu skolas direktore Ieva Zariņa, viceadmirālis Andrejs Gaidis Zeibots, ģimnāzijas direktore Uva Grencione – Lapseniete, kā arī Alūksnes un Smiltenes novadu pašvaldību vadība – A.Fomins un E.Avotiņš.

Vēstures skolotāja Līga Bukovska