2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Brīvlaikā neaizmirsīsim par drošību!

Klāt brīvlaiks, kurā visiem skolēniem no sirds vēlam labi atpūsties un pavadīt daudz laika svaigā gaisā! Tikai, baudot ziemas priekus, aicinām neaizmirst par drošību! Īpaši – uz ledus un kalniņiem, kur, kā vēsta statistika, nelaimes notiek visbiežāk…

Mainīgie laikapstākļi ūdenstilpēs neveicina vienmērīgi biezas ledus kārtas veidošanos. Mainoties gaisa temperatūrai, izmainās arī ledus struktūra… Līdz ar to dzīvībai bīstamas ātri var kļūt arī tādas upes un ezeri, uz kuriem vēl pavisam nesen varēja kāpt droši. Smiltene ir bagāta ar daudzām, dažādām ūdenstilpēm, arī tādām – ar caurteci. Diemžēl, tajās ledus ir vēl nedrošāks un neprognozējamāks.

Tāpat katru gadu slimnīcā nonāk bērni, kas guvuši traumas, iebraucot ar slīdņiem vai kamaniņām kokā. Mediķi brīdina, ka tas var beigties ar operāciju un ilgstošu ārstēšanos.

Tāpēc aicinām vecākus atgādināt bērniem, ka, nodarbojoties ziemas aktivitātēm, jādomā gan par savu, gan apkārtējo drošību. Lielāki bērni visbiežāk gūst traumas pārgalvības dēļ, bet mazāki tāpēc, ka neprot aprēķināt, cik tālu un kādā virzienā var aizslīdēt…

Skolēni nereti aizmirst par atstarojošajiem elementiem, kas īpaši svarīgi, pārvietojoties tumšajās diennakts stundās.

Iemesls lielai nelaimei var būt arī nemākulīga pirotehnikas lietošana bez pieaugušo uzraudzības.

Esiet vērīgi un nepalieciet vienaldzīgi arī tad, ja sevi briesmām pakļauj citu bērni!

Smiltenes vidusskola