2023. gada 1. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Brīnišķīga iespēja pašpārvalžu atbalstam

No 19. aprīļa līdz 21. aprīlim Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolēnu pašpārvaldes dalībnieces – Estere Grandava, Enija Muceniece, Keita Kamberkalne un konsultante skolotāja Alda Liepiņa piedalījās Iniciatīva izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontaksts” mācībās. Šī iniciatīva tiek īstenota Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros ar mērķi stiprināt izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstību.

Mācības notika brīnišķīgā vietā Amatas upes krastā viesu mājā “Bille”. Kopā ar mums mācībās piedalījās komandas no Ādažiem, Rūjienas, Mazsalacas un Valmieras. Jau no pirmās dienas izveidojās veiksmīga sadarbība kā starp skolēniem, tā arī atbalsta pedagogu vidū.

Šīs bija klātienes mācības, kurās tika apgūti jautājumi par to, kā attīstīt jauniešu pilsonisko līdzdalību, stiprinot pašpārvaldi. Trīs dienu klātienes mācības vadīja izcilas JSPA neformālās izglītības vadītājas Ilze un Sintija. Dalībniekiem bija iespēja piedalīties aktīvās un izzinošās nodarbībās, novērtēt situāciju savā skolā, radīt idejas un dalīties savstarpējā pieredzē, izstrādāt projekta pieteikumu.

Brīvajos mirkļos jaunieši tikās  galda tenisa spēlēs, spēlējot bumbu, pastaigās, sarunās, jaukajā vakarā pie ugunskura.

 Pēc mācībām darbs vēl turpināsies, jo jāpabeidz iesāktais projekta pieteikums iesniegšanai ar cerību, ka būsim starp tiem, kuri saņems 1000 eiro atbalstu projekta īstenošanai mūsu skolā.

Informāciju sagatavoja:

D. Ozoliņa Apes pamatskolas

pašpārvaldes konsultante Alda Liepiņa