2023. gada 26. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Bišu sarūpētās brokastis.

15.novembrī Latvijas biškopji atbalsta un iesaistās Eiropas mēroga akcijā “Eiropas medus brokastis” ,kuras mērķis  ir bezmaksas medus degustācija, stāsti par medu, bitēm un bišu nozīmi .Šāda akcija Latvijā jau notiek 14 gadu.  Palsmanes pii pieteicās Latvijas biškopības biedrības izsludinātajā projektā un šodien ciemos sagaidīja  bitenieku  Edgaru Paškovu. Biteniekam līdzi bija dažādu augu medus, dažādi atribūti ,kuri noder darbā ar bitēm. Bērni ar interesi aplūkoja dūmu kanniņu, uzlaikoja lielās cepures un pagaršoja bišu darba produktus-propolisu, bišu maizīti un saldo medutiņu. Garšojot griķu medu, bērni teica, ka tas garšojot pēc griķu putras. Tikšanās reizē skolotāja Santa bija sagatavojusi nelielu filmiņu ,kura papildināja bitenieka stāstījumu. Priecēja, ka bērni prata klausīties, uzdeva savus jautājumus biteniekam un iesaistījās sarunā. Paldies biškopim Edgaram par stāstījumu, par medutiņu, un varbūt arī kāds no mazajiem šodienas klausītājiem dienās kļūs par bitenieku un  biškopja arods Latvijā plauks un zels!

Pirmsskolas skolotāja Aiga Eimane