2023. gada 29. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Bilskas pamatskolas un pirmsskolas projekts “Nabadzība un pārtikas krīze. Vai tas mūs skar?”

Nedēļa pirms brīvlaika bijusi ļoti piepildīta. Pētījām ne tikai karjeras iespējas, bet arī pasaules kārtību. 16.10 bija Pasaules pārtikas diena. 17.10 Pasaules nabadzības izskaušanas diena. No bērnudārza līdz 9.klasei, dažādos līmeņos, apspriedām šīs tēmas. Cik patiesībā mums nepieciešama pārtika un ūdens? Cik bieži daudz ko izmetam, jo paņemam par daudz? Cik nozīmīgi ir pasaules saldūdens resursi? Kāda ir saistība starp pārtiku un nabadzību? Vai nabadzība ir problēma tikai kaut kur ārzemēs?

Pasaulē izmet 1,3 MILJARDUS tonnas pārtikas gadā. Naudas izteiksmē tas ir 865 MILJARDI EIRO GADĀ. Eiropas savienībā katru gadu izmet ap 88 miljoniem tonnu pārtikas. NAUDAS izteiksmē tas ir pat vairāk nekā visas dalībvalstis piešķir palīdzībai nabadzības skartajām valstīm. Spriedām, ka tas ir kaut kā ačgārni. Mēs pērkam pārtiku, lai trešdaļu izmestu un pēc tam vācam naudu, lai novērstu nabadzību valstīs,  no kurām tā ievesta. Vienā nedēļā pasaules pārtikas krīzi neatrisināsi, bet nolēmām, ka sāksim katrs ar savu šķīvi.

Aija Kramiņa