2023. gada 29. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Baudām vasaru!

Vasaras viducī, jūlijā, Palsmanes pagasta pirmsskolas izglītības iestādē darbs mijas ar atpūtu. Darbojas viena dežūrgrupiņa, kurā vairāki dienas procesi ir visiem kopīgi, bet ir daži darbi, kuros dalāmies pa apakšgrupām, tādejādi ļaujot  atpūsties gan pieaugušajiem atvaļinājumos, gan arī mazajiem iknedēļas brīvdienās pēc vecāku vēlmēm.

Maijā katra grupa ierīkoja savu aprūpējamo dārziņu, kas nu visu vasaru ir jāapčubina un jālolo. Protams, ka vislielākā atbildība ir tiem, kuri ir darbiņā, pienākumi tiek nodoti no rokas rokā. Kā “paldies” par kopšanu ir mielošanās ar izaudzēto. Tā esam jau nogaršojuši savas zemenītes, lociņus, salātus, dilles, gurķus un pat tomātus. Lielākā ir ķirbīšu dobe, par kuru bērni īpaši rūpejas – dodas apskatīt, kā aug un vienmēr pārliecinās, vai nav par sausu palicis, ja ir, tad kopīgi aplaista.

Vasaras dienās daudz esam ārā, tiek plānotas pastaigas tuvākā un arī tālākā apkārtnē, jo dabā taču ir tik daudz ko skatīt, salīdzināt un pētīt! Šie pastaigu  maršruti katrā gadalaikā ir ar saviem vērojumiem, krāsām un pārsteigumiem, neaizmirstot atkal un atkal pārrunāt drošības jautājumus, kas jāievēro atrodoties uz ceļa, mežā, pie ūdens utt. Piemēram, vai mežā atrastā sēnīte ir ēdama vai neēdama un kāpēc viņas nebija jūnijā. Tad meklējam dažādos informatīvos materiālos atbildes, vai šo sēni var likt groziņā vai lai paliek meža draugiem. Nonākam arī pie secinājuma, ka lietutiņš ir palīdzējis sēnei izaugt. Lūk, no vienkāršām lietām tiekam pie dzīves gudrībām. Lai visiem izdodas priecāties par mūsu skaisto vasaras dabu, izbaudīt tās piedāvāto un it īpaši kopā ar saviem bērniem!

                                                            

Lāsma Raudiņa

pirmsskolas skolotāja

Foto autore – L. Raudiņa.