2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Ar svinīgu apbalvošanas pasākumu atklāta videi draudzīgu dāvanu iesaiņojumu izstāde

Aizvadītajā piektdienā modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” norisinājās “Zaļā josta” rīkotā radošā konkursa “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” laureātu sveikšana, vienlaikus atklājot iedvesmas izstādi. Izstādē apkopotas simtiem idejas dabai draudzīgai, oriģinālai un personalizētai dāvanu iesaiņošanai, sintētiskos, pārstrādei nepiemērotos iepakojuma materiālus aizstājot ar dabas veltēm un otrreizējiem izejmateriāliem. Izstāde aplūkojama visā svētku periodā, aicinot apmeklētājus samazināt dabai kaitīgā, pārstrādei nepiemērotā dāvanu iesaiņojamā materiāla patēriņu.

Atklājot izstādi, “Zaļā josta” apbalvoja spožāko ideju autorus, kuriem izdevies radīt oriģinālākos un pārdomātākos dāvanu iesaiņojumus no otrreizējiem izejmateriāliem un dabas elementiem. Modes un izklaides centra “Rīga Plaza” dāvanu kartes saņēma Mārīte Dzalba no pirmsskolas izglītības iestādes “Taurenītis” un Daiga Romanovska no Sociālās integrācijas valsts aģentūras Jūrmalas profesionālās vidusskolas. “The Body Shop” simpātiju balvas saņēma Daniels Vaitkunas no Palsmanes pamatskolas, Eva-Evelīna Nozdrina no Rīgas 74. vidusskolas, Una Marta Ozoliņa no Limbažu 3. vidusskolas, Ivanda Spulle-Meiere no RJTC Dabaszinību skolas. “Narvessen Baltija” simpātiju balvu – jebkurus 50 saldējumus ieguva Irina Vasiļjeva no Rīgas 74. vidusskolas. Zīmola “HAPPEAK” dāvanu karti 100 Eiro vērtībā ieguva Anastasija Abramova no Rīgas 92. vidusskolas, toties “Latvijas Tirgotāju asociācijas” simpātiju ieguva Kristaps Gatis Caunītis no Rīgas Valdorfskolas.  “TELE2” simpātijas ieguva Dace Elīna Caunīte un Kristaps Gatis Caunītis no Rīgas Valdorfskolas. Simpātiju balvas no SIA “Zaļā josta”un “Maxima Latvija” ieguva Daniels Vaitkunas no Palsmanes pamatskolas un Eva Evelīna Nozdrina no Rīgas 74. vidusskolas. Veikala tīkla “AIBE”simpātiju saņēma Ivanda Spulle-Maiere no RJTC Dabaszinību skola un Anastasija Abramova no Rīgas 92. vidusskolas. Pasākumā kopumā sadarbībā ar konkursa atbalstītājiem apbalvoti 55 darbu autori, kas saņēma vērtīgas balvas no modes un izklaides centra “Rīga Plaza”, “Lāči”, “The Body Shop”, SIA “Narvesen Baltija”, “Happeak”, SIA “Maxima Latvija”, Latvijas tirgotāju asociācijas, veikalu tīkla “AIBE”, “Tele2”.

Izstāde “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” ir skatāma bez maksas no 13.12.2019. līdz 13.01.2020. modes un izklaides centra “Rīga Plaza” (Rīgā, Mūkusalas ielā 71) pirmajā stāvā pie info centra katru dienu no plkst. 10:00 līdz 21:00.

“Mūsu patērētāju sabiedrībā vienā dienā kardināli nomainīt savus ieradumus būtu grūti. Tādēļ būtu jāsper soli pa solim, nomainot kaitīgo videi piesārņojušo vienreizējo dāvanu iepakojumu uz videi draudzīgu iesaiņojumu, un, kas zina, varbūt pienāks laiks, kad atteikties no dāvanu iesaiņojuma būs stilīgi. Ja vēlamies dāvanas iesaiņot, to varam izdarīt jēgpilni, ar cieņu pret vidi! Pakāpeniski, darot mazākas lietas, mēs varam ne tikai mainīt savu ikdienu, bet arī panākt ievērojamas pārmaiņas sabiedrības attieksmē un domāšanā,” norāda izstādes idejas autore, “Zaļā josta” pārstāve Aija Caune. Viņa cer, ka izstādē apkopotās idejas, kā dāvanu iesaiņojumu iespējams pagatavot pašrocīgi, iedvesmos iedzīvotājus šos gada nogales svētkus svinēt videi draudzīgi. “Apmeklējot lielveikalu, mēs aicinām ikvienu apmeklēt izstādi “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums”, lai smeltos idejas dabai draudzīgai dāvanu saiņošanai, taupot resursus un neradot liekus atkritumus,” ielūdz A. Caune.

Konkurss “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” norisinājās 2019. gada rudenī, un tajā pieteiktas ap 600 dažādas idejas dabai draudzīgai dāvanu iesaiņošanai. Konkursa darbu izstāde atgādina apmeklētājiem, ka dāvanu iesaiņojumu var darināt, liekot lietā nevajadzīgas kastītes, burkas, tukšo pārtikas iepakojumu, audumu, kaltētus dabas materiālus, izlasītos laikrakstus un daudz ko citu, ne tikai taupot resursus, bet arī padarot dāvanu par neatkārtojamu mākslas darbu.

 

Plašāka informācija:

Laima Kubliņa, “Zaļā josta”, 26710793, [email protected]

www.tirailatvijai.lv, www.zalajosta.lv